Sypialnia mieści się na parterze starej kamienicy, a właściciele chcieli zachować klimat wnętrza. Udało się im, gdyż sypialnia przywołuje klimat dawnych lat, a kolory i dodatki ocieplają wnętrze.

Sypialnia z arkadami

Sypialnia jest wysoka, podobnie jak całe mieszkanie. Dzięki temu wnętrze jest przestronne i duże. Ozdobne sztukaterie – występujące w całym mieszkaniu – dekorują ściany przy suficie i żyrandolu. Część garderobiana oddzielona jest od sypialnej wysokimi arkadami. Pojemna szafa powstała na zamówienie i dobrze wpisała się do aranżacji wnętrza. Sypialnia jest tak duża, że za kolumną udało się jeszcze stworzyć miejsce do pracy z antycznym biurkiem.

Przytulna sypialnia w beżach

Sypialnia ma białe ściany, które w połączeniu z wysokością wnętrza mogą sprawiać wrażenie pałacowych, ale tworzących surowy klimat we wnętrzu. Dlatego w sypialni dominują ciepłe materiały w odcieniach beżu, które dodają jej przytulności i kobiecości. Przestrzeń sypialni wyznacza dywan, który jak wszystkie inne w tym domu, przyjechał ze Stanów. Dekoracyjny żyrandol zyskał nowe klosze i ciekawie zdobi wnętrze.