Beż i niebieski połączone w sypialni

Aranżacja sypialni w kolorze beżowym i niebieskim jest zmysłowa i nastrojowa. Miękkie tkaniny, kojące kolory w sypialni, zmysłowe dźwięki i zapachy tworzą aranżację pełną spokoju. Urządzając sypialnię zadbajmy o dobrą bazę, czyli podłogi i ściany do pokoju snów.

Beż i niebieski połączone w sypialni
Beż i niebieski połączone w sypialni
Beż i niebieski połączone w sypialni
Beż i niebieski połączone w sypialni
Beż i niebieski połączone w sypialni

Aranżacja sypialni utrzymana jest w ciepłych, kojących kolorach: na ścianach dominuje kolor beżowy, meble są w kolorze brązowym, a dodatki w niebieskim. Sypialnia powinna być wygodna i przytulna. Nie na darmo mówi się o wstawaniu lewą nogą z łóżka. Ale nie wystarczy wyciągnąć spod kołdry tę właściwą, ważne, by stopa na dzień dobry zetknęła się z przyjaznym materiałem - ciepłym w dotyku drewnianym parkietem i puszystym dywanem - to dobre wybory do sypialni. Mogą one mieć zbliżony kolor, wtedy sypialnia będzie uporządkowana i zrobi wrażenie większego pomieszczenia. Beżowa sypialnia jest przytulna i ma wzorowo zestawione kolory.

Kolory w spialni: beżowy, brązowy i niebieski

Jakie powinny być kolory w sypialni? Jasna ściana w sypialni nie oznacza, że ma być biała. Porzućmy sterylny kolor na przykład na rzecz łagodnych odcieni beżu, które świetnie łączą się z niebieskimi tkaninami. Beż, brąz i niebieski sprawią, że aranżacja sypialni nabierze przytulności. Jeśli jasną podłogę i ściany potraktujemy jako neutralne tło, warto pokusić się o wprowadzenie jeszcze jednej barwy do sypialni - ciemnego drewna. Drzwi i meble o takim kolorze (np. bejcowany dąb lub orzech) będą odpowiedzialne za charakter całej aranżacji sypialni - wyrazisty, bardziej klasyczny i elegancki niż w przypadku wnętrza sypialni zaaranżowanego monochromatycznie. Urządzając sypialnię, nie zapominajmy o dekoracyjnych możliwościach fotografii. Stylowa sepia przeniesie nas w czasie.

Dobrze dobrane: aranżacja sypialni

Aby odnieść sukces w aranżacji sypialni, niezależenie od stylu wnętrza, różne elementy wyposażenia muszą być dobrze dobrane. Podczas urządzania sypialni, pamiętaj:

  • Łączenie drewna (lub drewna i paneli) uda się na pewno w aranżacji sypialni, gdy zestawimy te bez wyraźnego rysunku.
  • Ściana i podłoga w sypialni w zbliżonym kolorze wymagają także podobnej listwy.
  • Przy kontrastowo dobranej barwie ściany w sypialni listwa w kolorze podłogi powiększy optycznie wnętrze.
Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc Stylizacja: Karolina Chmielnik-Dubaj Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY