Kolory we wnętrzu są jednym z tych czynników, na które zwracamy uwagę najszybciej. Przyciągają nasz wzrok, nie pozostając bez wpływu na nasze samopoczucie. Projekt sypialni, jako absolutnie indywidualnego wnętrza, powinien być odpowiedzią na osobowość i charakter lokatorów. Świetnie jeśli jej aranżacja, skrywa w sobie dominantę koloru pasji i miłości, czyli koloru czerwonego. My idziemy o krok dalej i prezentujemy aranżacje, w których prym wiedzie czerwona ściana w sypialni. Właściwie wkomponowana, rozpali zmysły i stworzy we wnętrzu niepowtarzalną atmosferę, która będzie nam towarzyszyć przez długi czas.

Moc czerwieni, a wpasowanie jej do aranżacji sypialni

Jak powszechnie wiadomo, nasycone i zdecydowane barwy mają za zadanie pobudzić nas do życia. Łatwo jednak przesadzić z ich mocą! Nadmierna jaskrawość mocnych kolorów może nas zniechęcać i działać wręcz odpychająco. Z uwagi na swą moc, barwy mają niemałe znaczenie w aranżacji wnętrz. Są istotą projektu nie tylko pokoju dziennego, ale przede wszystkim projektu sypialni. Tam, powinny tworzyć przyjemną atmosferę, która sprawi, że pokój nocny będzie swoistą oazą spokoju, azylem, w którym możemy uspokoić skołatane nerwy i złapać oddech na kolejny dzień. Sypialnia jako wnętrze absolutnie wyjątkowe, często przemyca w swej aranżacji barwy adekwatne do jej konotacji. Mowa oczywiście o czerwieni i jej pochodnych. Wprowadzając jednak ten kolor do projektu sypialni warto wiedzieć, że jest on barwą bardzo wymagającą i trudną do ogrania. Z uwagi na to, że kolor czerwony najlepiej prezentuje się na jednej, ale sporej powierzchni, warto wprowadzić go na ścianę.

Czerwone ściany w sypialni: w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie

Kolor czerwony i jego pochodne to barwy, które z całej palety kolorów oddziałują na nas najsilniej. Pobudzają nas emocjonalnie, przyspieszają pracę naszego serca i sprawiają, że temperatura zarówno naszego ciała, jak i ciśnienia krwi, wyraźnie podwyższa się. Wobec nasyconej czerwieni nikt nie pozostanie obojętny. Przebywanie w pomieszczeniu wypełnionym kolorem miłości sprawi, że poczujemy się szczęśliwsi i radośniejsi. Efekt ten zostanie dodatkowo wzbogacony, jeśli nasycenie czerwieni podkreślimy poprzez zastosowanie delikatnych pomarańczy. Kolor czerwony dobrze zaprezentuje się także połączeniu ze złotem, które może pojawić się w dodatkach bądź, jako ornament na tkaninach. Decydując się na czerwone ściany w sypialni pamiętajmy, że nadmiar tego koloru może przynieść przeciwne skutki od tych oczekiwanych. Optymalnym rozwiązaniem będzie pomalowanie jednej ze ścian na ognistą czerwień i nadanie jej w ten sposób wiodącej funkcji w projekcie sypialni. W tej roli najlepiej zaprezentuje się bohaterka wnętrza, czyli ściana na łóżkiem. Decydując się na czerwoną ścianę w sypialni warto wiedzieć, że kolor ten świetnie nadaje się do wnętrz osób pesymistycznie nastawionych do świata i życia. Nie sprawdzi się natomiast w przypadku ludzi znerwicowanych i niecierpliwych.