Aranżacja sypialni z białymi ścianami

Biała sypialnia kojarzy się zazwyczaj z białymi ścianami i konsekwentnie białymi meblami. Ale aranżacja sypialni z kolorem białym w roli głównej nigdy nie powinna oznaczać nudy. Wprost przeciwnie. Jeśli w białej sypialni zagramy różnymi fakturami wnętrze będzie wyrafinowane i interesujące.

Sypialnia w kolorze białym ale nie do końca
Zabawa fakturami w białej sypialni
Biała sypialnia w stylu minimalistycznym
Monochromatyczna tapeta do białej sypialni
Biała komoda z efektem 3D do białej sypialni

Kolor biały często jest podstawą w aranżacji sypialni. Najczęściej w kolorze białym wybieramy meble, odrobinę rzadziej białe ściany, a na końcu pościel. W sumie nie dziwi popularność  koloru białego. Jest przecież synonimem czystości i porządku. Jest do tego kolorem neutralnym – nie pobudza, ani nie wycisza. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że biel jest kolorem nudnym. Ale my się z tym nie zgadzamy. Jeśli zaczniemy łączyć różne faktury okaże się, że kolor biały ma bardzo wiele twarzy! Aranżacja sypialni może być utrzymana w wersji total look, czyli białe ściany, meble i pościel. Wtedy niezwykle istotna jest gra fakturami. Możemy też postawić tylko na jedną rzecz ale wyjątkowo wyrazistą na przykład łóżko, które jest numerem jeden w każdej sypialni.

Aranżacja sypialni z białymi meblami

Biała sypialnia kojarzy się z białymi meblami. Modnym, tapicerowanym z wysokim zagłowiem łóżkiem, szafkami nocnymi, frontami szaf czasem z białą toaletką. Meble w kolorze białym znajdziemy w sypialniach w każdym stylu. Z lakierowanego mdf-u w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, przecierane w stylu francuskim, lub proste w stylu skandynawskim. Białe meble znajdziemy też w sypialni w stylu klasycznym. Wybierając meble i dodatki do białej sypialni zwracajmy uwagę na różnorodność faktur. Ten sam odcień bieli na gładkim mdf - ie i plecionym pledzie będzie wyglądał zupełnie inaczej. I o to właśnie chodzi. Faktury sprawią, że biała sypialnia będzie interesująca i zaskakująca, nigdy nie będzie nudna.

Aranżacja sypialni z białymi ścianami

Białe ściany zazwyczaj sprawdzają się w małej sypialni. A przecież takie są najczęściej nasze sypialnie. Biały ściany mają zdolność optycznego powiększania wnętrza. Zwłaszcza jeśli nie są matowe. Oznacza to, ze ściany nie musza być pomalowane koniecznie białą farbą – a takie jest pierwsze skojarzenie. Białe ściany mogą być obłożone tapetą z opalizującym, biało – białym wzorem, uwidaczniającym się dopiero pod odpowiednim kątem. Białe ściany w sypialni to także monochromatyczne wyraziste czarno - białe wzory. Białe ściany w sypialni mogą być również pokryte drewnianą boazerią pomalowaną białą farbą – tak jak często robi się w stylu skandynawskim.

Aranżacja sypialni w kolorze białym: biały nie do końca

Jeśli jednak kompletnie biała sypialnia jest nie dla nas, ale nie chcemy rezygnować z bieli poszukajmy innych rozwiązań. Możemy zdecydować się na białe ściany i białe łóżko, ale fronty szaf, narzutę na łóżko albo pościel wybierzmy w kolorze szarym lub błękitnym. Takie dodatkowe jasne kolory sprawią, że biała sypialnia pozostanie spokojna i neutralna, ale nie będzie już taka zobowiązująca. Jeśli już mamy wszystkie białe meble, pomalujmy ściany w kolorze off – white i dobierzmy pastelowe dodatki. W stylu skandynawskim znakomicie sprawdzają się dodatki czarne. Z jednej strony przełamują biel, z drugiej delikatne kolory wzajemnie się podkreślają.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Małgorzata Góra, Bernard Białorucki, GREEN CANOE STUDIO, Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz, Materiały prasowe IKEA, materiały prasowe DutchHouse, Materiały prasowe Eijffinger

POLECANE ARTYKUŁY