Sypialnia to miejsce, w którym regenerujemy siły i ładujemy akumulatory na każdy kolejny dzień. Aranżacja sypialni powinna być harmonijna, charakteryzować się ładem i napełniać spokojem. Dlatego warto zadbać o odpowiednie kolory w sypialni, dobrze dobrane oświetlenie i dodatki, które wypełnią wnętrze optymistycznym nastrojem i zapewnią miejsce stworzone do relaksu. Podpowiadamy jak urządzić sypialnię, z której będziemy zadowoleni.

Aranżacja sypialni: kolory pudrowe, beżowe i kremowe

Bardzo ważną rolę w aranżacji każdej sypialni odgrywa kolor. Warto postawić na kolory w sypialni kojące, naturalne i pastelowe (tak modne w tym sezonie!) - te barwy otoczą wnętrze relaksacyjną aurą. Zastosowanie agresywnych i nasyconych, ciemnych kolorów w sypialni może przynieś zupełnie odwrotny skutek. Dlatego do sypialni najczęściej polecane są następujące kolory farb: ciepłe brzoskwinie, pudrowe róże i pastelowe zielenie oraz delikatne błękity. Jeśli zdecydujemy się na jasne wnętrze sypialni, nie zapominajmy jednak o sile, która tkwi w dodatkach. Tutaj możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Warto wykorzystać dowolność aranżacyjną i „przemycić” do wnętrza sypialni dodatki w mocnych barwach, które ożywią nieco stonowane wnętrze i nadadzą mu wyjątkowego charakteru. Pomyśl też o pojedynczej dominancie kolorostycznej w postaci jednego, barwnego akcentu w ulubionym kolorze. Pamiętajmy także o magii kolorów – jeśli masz do zaaranżowania niezbyt dużą przestrzeń sypialnianą, jasne kolory optycznie ją powiększą i dodadzą przestronności.

Aranżacja sypialni: coś dla miłośników koloru

A co w przypadku, kiedy jesteś fanem odważnych kolorów? Czy mocne kolory w sypialni też się sprawdzą? Sypialnia jest miejscem, które powinno odzwierciedlać naszą osobowość i sprawić, że świetnie się w nim czujemy. Jeśli zdecydujemy się na mocny kolor we wnętrzu, wybierzmy dodatki i elementy aranżacyjne, które nieco złagodzą efekt. W aranżacji sypialni sprawdzi się np. jedna ściana pomalowana na odważny kolor. Wówczas ścianę za łóżkiem możemy utrzymać w mocnej kolorystyce, a pozostałe pomalować na jasny kolor. Całość będzie nie tylko modna i nowoczesna, ale odda charakter mieszkańca.

Aranżacja sypialni: elementy dekoracyjne

Wybierając meble do sypialni warto zdecydować się na takie, które nie przytłoczą wnętrza. Pamiętajmy o tym, że styl w jakim chcemy urządzić sypialnię powinien mieć odzwierciedlenie także w meblach. Innymi słowy, najbezpieczniej będzie zdecydować się na proste formy, które nie będą wysuwały się w aranżacji sypialni na plan pierwszy, a staną się jedynie tłem dla bohatera tego wnętrza – wygodnego łóżka. W aranżacji sypialni możemy postawić także na elementy dekoracji, które będą pasowały do naszej osobowości. Urządź przestrzeń strefy nocnej i baw się dodatkami w taki sposób, by czuć się w tym wnętrzu jak najbardziej komfortowo.