Aranżacja sypialni: jak dobrze dobrać lampki nocne? Galeria zdjęć!

Jak dobrze dobrać lampki nocne? Oświetlenie sypialni spełnia wyjątkową funkcję. Wie o tym każdy, kto choć raz miał źle dobrane lampki nocne. Zobaczcie, że to możliwe. Można tak dobrać lampki nocne by były i ładne i oświetlały tylko, to co chcemy. 20 inspirujących zdjęć!

Eleganckie lampki nocne
Lampki nocne wiszące
Lampki nocne w stylu industrialnym
Lamki nocne regulowane kinkiety
Lamki nocne podłogowe

Każdy, kto choć raz miał źle dobrane lampki nocne, wie jaki to problem. Kiedy lampy zamiast spełniać dyskretnie swoją funkcję skutecznie oświetlają twarz osoby obok. Następnym razem aranżując własną sypialnię dokładnie przemyślimy rozmieszczenie i rodzaj lampek nocnych, niezależnie od tego czy lubimy lampy stojące na szafkach nocnych, w formie kinkietów czy tak modnych ostatnio lamp wiszących po obu stronach łóżka.

Oświetlenie przy łóżku: lampy na szafkach nocnych

Oświetlenie przy łóżku ustawione na szafkach nocnych to najpopularniejszy sposób oświetlenia sypialni. I najbezpieczniejszy. Lampy stojące na szafkach przy łóżku zazwyczaj wyposażone są w klosze, które sprawiają, że światło wydobywa się tylko dołem lub górą i dołem, jest miękkie i rozproszone, a co najważniejsze nie świeci w oczy osobie po drugiej stronie łóżka. We wnętrzach w stylu nowoczesnym popularne są tez lampy podłogowe, z regulowanymi ramionami, ustawione obok łóżka. Spory zasięg ramion i możliwość odpowiedniego ich ustawienia sprawiają, że są wygodnym sposobem oświetlenia przy łóżku.

Oświetlenie przy łóżku: kinkiety nad łóżkiem

Innym wypróbowanym sposobem oświetlenia przy łóżku są kinkiety umieszczone albo nad szafkami nocnymi labo bezpośrednio nad głową. Każdy system montażu ma swoje wady i zalety. Te umieszczone na głową muszą mieć obrotowe klosze, natomiast te montowane nad szafkami nocnymi dłuższe ramię, które umożliwi takie ustawienie lampy, by spełniała bez zrzutu swoją funkcję. Kinkiety na długich, regulowanych ramionach są doskonałym rozwiązaniem w pokoju ucznia, który często uczy się siedząc na łóżku lub korzysta z laptopa.

Oświetlenie przy łóżku: lampy wiszące nad szafkami nocnymi

Ostatnio coraz bardziej popularnym oświetleniem przy łóżku, zwłaszcza w sypialniach w stylu nowoczesnym, są lampy wiszące, na długich przewodach, po obu stronach łóżka. Jest to bardzo efektowny pomysł na lampki nocne. Trzeba tutaj jednak pamiętać o tym, by wybierane lampy miały tak skonstruowane klosze by oświetlały przestrzeń przy łóżku, umożliwiały czytanie, a nie świeciły w oczy osobie śpiącej (lub próbującej spać) obok.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe Benjamin Moore, materiały prasowe Laura Ashley, Rene Gonkel, Materiały prasowe Gubi, Mariusz Bykowski, Piotr Mastalerz, Maciej Stępiński, Materiały prasowe Dutchhouse HKliving, Marcin Czechowicz, Materiały prasowe NAP, BoConcept, Łukasz Kozyra, Rafał Lipski

POLECANE ARTYKUŁY