Tapeta do sypialni powinna nawiązywać stylistycznie do charakteru wnętrza – uspokajać i relaksować. Jednak w nowoczesnych aranżacjach sypialni sprawdzą się także tapety w nietypowe wzory lub wyraziste kolory. W galerii zdjęcia sypialni, których właściciele zadbali o ładne dekoracje ścian.

Aranżacja sypialni: tapeta do sypialni za zagłówkiem

Aranżacja sypialni będzie wyglądała ciekawie, jeśli tapetę zdecydujemy się położyć tylko na jedną ścianę – za zagłówkiem. Tapeta do sypialni może stanowić wówczas swoiste przedłużenie zagłówka – jeśli wybierzemy podobny do niego wzór i kolor, albo może być ciekawym kontrastem. Aranżacja sypialni z tapetą na pewno może być pomysłowa – wystarczy wybrać ładny i ciekawy wzór tapety nad łóżkiem.

Tapeta do sypialni: mały lub duży wzór

Decydując się na tapetę do sypialni możemy wybrać tę z dużym wzorem – na przykład fototapeta ze zdjęciem osoby lub pojedynczego kwiatu, albo zdecydować się na drobny wzorek. Ciekawie w aranżacji sypialni będzie także wyglądała tapeta w jednolitym kolorze, który będzie wyraźnie kontrastował z pozostałymi kolorami w sypialni. Tapeta do sypialni, którą umieścimy za zagłówkiem, ożywi wnętrze i nada mu niecodziennego charakteru.
Warto przemyśleć taką aranżację sypialni, a po inspiracje zajrzyj do naszej galerii: zebraliśmy ciekawe zdjęcia sypialni.