Myśląc o modnej aranżacji sypialni, wybierz przede wszystkim łóżko z wysokim zagłówkiem. Modna aranżacja sypialni właśnie na nim skupia całą uwagę. Jeśli ładnie zaaranżujesz tę część pomieszczenia, reszta będzie tylko jej uzupełnieniem.

Modna aranżacja sypialni: kupić czy zrobić wysoki zagłówek

Z dopasowaniem łóżka, które ma wysoki zagłówek do aranżacji sypialni nie ma problemu, bo w salonach meblowych jest wiele modeli w różnych stylach i z różnych materiałów: nowoczesne, w dawnym stylu, całe drewniane, z żelazną lub stalową konstrukcją. Jednak największymi gwiazdami modnej aranżacji sypialni są teraz łóżka z wysokimi tapicerowanymi zagłówkami. Producenci oferują zrobione z wzorzystych i gładkich tkanin, z welurowych, futrzanych, lśniących jak jedwab, ze skóry lub tworzyw doskonale ją imitujących. Jest w czym wybierać! Ale taki wysoki zagłówek do modnej aranżacji sypialni można również zrobić samodzielnie. Do tego wystarczy zwykłe łóżko. Zrobienie wysokiego zagłówka nie jest wcale trudne. Zaopatrz się jedynie w cienką sklejkę, kawałek gąbki, ciekawy, pasujący do aranżacji sypialni, materiał oraz zszywacz tapicerski (kupisz go w każdym supermarkecie budowlanym). Przepikuj tkaninę razem z gąbką lub wypełnieniem, naciągnij je na sklejkę, załóż jej brzegi na tył sklejki i przymocuj do niej zszywkami. Taki wysoki zagłówek przykręca się do ściany i gotowe! Możesz tez wykorzystać prosty karnisz i zawiesic na nim np. ręcznie malowana tkaninę. Zobacz też inne pomysły na naszych zdjęciach.

Jak wyeksponować łóżko w aranżacji sypialni

Jeśli to możliwe, łóżko z wysokim zagłówkiem w aranżacji sypialni zaplanuj szczytem do jednej ze ścian. Wtedy doskonale wyeksponujesz mebel. Ścianę w aranżacji sypialni możesz pokryć piękną wzorzystą tapetą, zgraną kolorem z wysokim zagłówkiem łózka. Kształt wysokiego zagłówka ładnie się zaprezentuje na kontrastowym tle – jeśli jest jasny – to na ciemnym i odwrotnie. Gdy zależy ci na kameralnej, przytulnej i spokojnej aranżacji sypialni wysoki zagłówek i kolor ściany powinny być zbliżone (ale nie jednakowe, bo zagłówek „zniknie”). Ważnym sposobem na wyeksponowanie w modnej aranżacji sypialni łóżka z wysokim zagłówkiem (pomijając sprawę funkcji) jest oświetlenie. Zwróć uwagę, jak to zrobiono we wnętrzach na naszych zdjęciach. Jeśli np. wysoki zagłówek łóżka umieścisz we wnęce, jej szczyt i boki można podświetlić światłem LED-owym. Da to naprawdę świetny efekt.