2 eleganckie PROJEKTY SYPIALNI. Jak szykownie urządzić sypialnię

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4765

Projekty sypialni zostały wykonane w dwóch wersjach kolorystycznych. Sypialnia to najbardziej intymna przestrzeń w domu. Tu nie tylko śpi ciało, ale i odpoczywa umysł. Przedstawiamy pomysły jak urządzić dwie sypialnie: jedno wnętrze z tapetą i żółtymi meblami, drugie wnętrze eleganckie z efektowną dekoracją ścienną. Oceń nasze aranżacje sypialni.

Pierwszy projekt sypialni jest dyskretnie oświetlona. Jest to sypialnia rodziców, która graniczy z pokojem dziecięcym. Drzwi dzielące pokoje można zamknąć, wtedy w sypialni dorosłych nie widać dziecięcych akcentów.

Zalety projektu sypialni

  • Dekoracyjna tapeta w sypialni, utrzymana w szarościach, pokrywa całą ścianę i dodatkowo odbija się w lustrzanych drzwiach szafy wnękowej.
  • Kwestię oświetlenia nad łóżkiem rozwiązano w oryginalny sposób. Profilowany trójkąt z blachy pokrytej farbą refleksyjną odbija, a więc i potęguje, blask z reflektorków ukrytych za wezgłowiem i z lampy jarzeniowej zamontowanej w suficie podwieszanym.
  • Mocna żółta barwa łóżka i drzwi ożywia wnętrze i stanowi kontynuację rozwiązań zastosowanych w kuchni i salonie.

Materiały użyte w projekcie sypialni

  • rama łóżka wykonana na zamówienie z lakierowanej płyty MDF
  • oświetlenie montowane w suficie podwieszanym i ukryte za wezgłowiem łóżka

Drugi projekt sypialni z dekoracją ścienną

Rodzice i dziecko zamienili się pokojami. Tam, gdzie w sypialni były niegdyś drzwi przesuwne, pyszni się skomplikowana dekoracja naklejona na gładką ścianę podświetloną od dołu i z góry diodami LED. Projekt sypialni jest elegancka, żółty lakier mebli zastąpiony został przez egzotyczny palisander.

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4765

Zalety drugiego projektu sypialni

  • Ściana, przy której stoi łóżko, zaprojektowana została w tradycyjny sposób: drewno u wezgłowia, pas lustra, półki na książki, po bokach szafki nocne. Luster pojawia się w pokoju więcej: nad toaletką i na ścianie bocznej (wykorzystano ponownie lustrzane drzwi szafy, znane już z poprzedniego rozwiązania).
  • Najważniejszą dekorację pokoju stanowi styropianowy ornament. Naklejony na gładką ścianę i podświetlony, wyeksponowany został w sposób iście teatralny.

Materiały użyte w projekcie sypialni

  • fornir: palisander
  • meble i profil styropianowy robione na zamówienie
 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4765
 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4765
Ocena: 0
Tekst: Aleksandra Janiszewska Projekty: Tomasz Wieczorek

POLECANE ARTYKUŁY