Przytulna aranżacja sypialni jest możliwa nawet wtedy, gdy sypialnia jest urządzona oszczędnie - w nowoczesnym stylu - można podnieść w niej o kilka stopni temperaturę przytulną aranżacją.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne, bo oszczędne aranżacje są prostsze do zmiany  niż te „bogate”. Bądź spokojna - nie trzeba robić w sypialni radykalnych zmian. Wystarczy zastosować kilka dobrych patentów.

Patent pierwszy: tkaniny w PRZYTULNEJ aranżacji sypialni

W przytulnej aranżacji sypialni rola tkanin jest nie do przecenienia. Żeby naprawdę zrobiło się dzięki nim przytulniej (nie tylko wizualnie), powinny być miękkie, ciepłe – wełniane, tweedowe, z dzianin lub najróżniejszych sztucznych futer. Do przytulnej aranżacji sypialni wybieraj tkaniny z wyrazistą fakturą - ze splotami, puszyste, pętelkowe, pikowane. Zestawiaj je z gładkimi, wtedy – dzięki kontrastowi - efekt będzie lepszy.

Patent drugi: dużo PODUSZEK w przytulnej aranżacji sypialni

W przytulnej aranżacji sypialni poduszki są niezbędne. Rozłóż je na łóżku, oprzyj o zagłówek, możesz nawet położyć jedną, dwie obok łóżka. Świetnie też wyglądają włożone do wiklinowego kosza postawionego w sąsiedztwie łóżka. Gdy będą potrzebne, zawsze są pod ręką. Poduszki w przytulnej aranżacji sypialni grają także rolę dekoracyjnych akcentów, dobierz je kolorystycznie do reszty aranżacji. Jest kilka sposobów na ładną prezentację poduszek na łóżku. Najprostszy to zestawianie ich na zasadzie kontrastu. Na przykład oprzyj dużą jasną o wezgłowie, o tę oprzyj mniejszą ciemną i następnie znów jasną (małą). W przytulnej aranżacji sypialni podobnie możesz zrobić z poduszkami we wzory.

Patent trzeci: ciepłe ŚWIATŁO w przytulnej aranżacji sypialni

Bez ciepłego delikatnego światła w przytulnej aranżacji sypialni się nie obejdzie. Nie muszą to być wyłącznie lampki nocne. Pomyśl także o małych reflektorkach wbudowanych we wnękę albo nawet o podświetleniu LED-ami łóżka (zobacz nasze zdjęcia). Warto również postawić np. w rogu sypialni dekoracyjną lampę podłogową, a jeśli masz witrynę, zamontuj w niej oświetlenie podpółkowe. Przytulna aranżacja sypialni stanie się naprawdę bardzo efektowna.