Tapety na poziomie

Poddany własnej interpretacji wzór tapety sprawia, że odchodzimy od utartych schematów. Trzeba tylko zachować spójną kompozycję, wtedy unikniemy pstrokacizny.

Tapety na poziomie
Tapety na poziomie
Tapety na poziomie

Nowoczesna stylistyka zaczyna się w geometrycznym wzorze tapety. Prosty, ale potraktowany przewrotnie wzór może podkreślić dwuplanowość pomieszczenia; wprowadzić do wnętrza element zabawy. Poddany własnej interpretacji wzór tapety sprawia, że odchodzimy od utartych schematów.
Odcienie różu, bordo, fioletu oraz metaliczny połysk nadają szlachetny charakter. Subtelny blask złota i beżu odbija światło i czyni wnętrze eleganckim. Decydując się na tak nowoczesne i wyrafinowane zestawienie kolorystyczne, należy zwrócić uwagę na staranne i oszczędne wykończenie wnętrza.

 Tapety na poziomie

Nieregularne pasy położone w dwóch kierunkach wyróżniają ścianę od murku oddzielającego pokój od przedpokoju.
Czarne szkło, perłowe wazony, złote talerze, lustrzany blat stołu, designerski fotel i krzesła błyszczą niczym klejnoty, a ich rzeźbiarskie formy wzbogacają geometrię podziałów tapety. Stylizacja: Magdalena Kiełkiewicz, Kuba Gurnik 

Fot. Krzysztof Zasuwik

Jaką tapetę wybrać? To prawda, że trudno się zdecydować, ponieważ pojawiło się sporo interesujących wzorów. Zaczynając od tych, które przypominają tkaniny, z przeszyciami, z widoczną nitką i splotem, dobrane do obicia kanapy czy zasłony, a kończąc na modelach z magnesami, gdzie możemy dowolnie zmieniać układy dekoracji i bawić się ścianą. Najbardziej polecam jednak te z nadrukami rysunków odręcznych, które wyglądają tak, jakby artysta naszkicował nam coś na papierze. Wszystkie łączy idea twórczego podejścia do tapety. Także modne ostatnio fototapety to przecież wielkoformatowe wydruki artystycznych zdjęć. To wszystko znaczy, że sztuka jest na tapecie.

Justyna Smolec, architekt wnętrz

NIE PRZEGAP

powrót do artykułu

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska , Tekst: Krystyna Surówka-Łuczak Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk, Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY