Oryginalna i ciekawa dekoracja ściany w salonie może odmienić każde wnętrze. Łagodna i subtelna wprowadzi nieco spokoju do bardziej charakternego projektu wnętrza, natomiast ta śmiała i szalona - ożywi pokój dzienny, wyznaczając jego styl i decydując o ponadczasowym wyrazie. Czasem warto zaryzykować i postawić na oryginalną ozdobę ściany - efekty mogą być naprawdę zaskakujące!

Oryginalne dekoracje ściany: ścienny bohater wnętrza

Jeszcze nie tak dawno dowodem na szaloną odwagę w aranżacji wnętrz była kolorowa ściana. Powoli odchodziliśmy od białych ścian (choć te, wciąż święcą triumfy i dowodzą znakomitego gustu), decydując się na mocniejszy kolorystycznie akcent. Dziś, czerwona czy nawet czarna ściana w pokoju dziennym nie zrobi już na nas większego wrażenia. Dlatego coraz częściej posuwamy się o krok naprzód w dekoracji ściany. Wybieramy oryginalne fototapety, grafiki, wykładziny ścienny czy niesamowicie modną cegłę na ścianie. Jeśli chcemy, by oryginalna dekoracja ściany wiodła prym we wnętrzu i była elementem przyciągającym uwagę naszych gości, warto zadbać o to, by projekt wnętrza został odpowiednio wyważony. Pamiętajmy także o nieocenionej mocy światła. Ograjmy przestrzeń światłem, które pomoże nam wydobyć głębię dekoracji i uwydatni jej największe zalety.

Ściany w salonie: bogata faktura kontra gładka ściana

Podstawą aranżacji wnętrz wciąż bardzo często są gładkie ściany. Tym, możemy oczywiście nadać wyjątkowego charakteru dzięki barwie. Możemy także ozdobić je oryginalną fototapetą czy okleiną ścienną. Nie zapominajmy jednak o uroku ściany z ciekawą fakturą. Bardzo często to właśnie ona okazuje się największą ozdobą wnętrza i skupia na sobie uwagę wszystkich gości. Decydując się na ścianę o oryginalnej fakturze pamiętajmy, że jest ona dekoracją sama w sobie. Możemy jedynie nadać jej nieco indywidualności i pomalować ją na modny kolor. Zrezygnujemy wówczas ze zbędnych obrazów czy grafik, ponieważ zaowocuje to niepotrzebnym chaosem. Wyrazista faktura ściany nada wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, a zestawienie jej z gładką powierzchnią, dodatkowo wyeksponuje jej naturalny urok. Świetnym rozwiązaniem w dekoracji ściany są także naturalne materiały. Drewno, kamień czy wspominana wyżej cegła na ścianie - wzbogacą każde wnętrze i sprawią wrażenie nieco bardziej przyjaznych... bo naturalnych.