Intensywnie barwna tapeta na wybranej ścianie w reprezentacyjnym pokoju dziennym okazała się prawdziwym hitem wnętrzarskim roku 2004! W odpowiedzi na zapotrzebowanie czytelników, magazyn M jak mieszkanie podpowiadał, doradzał i prezentował liczne inspiracje i realizacje z wykorzystaniem kolorowej tapety we wnętrzu.

Wzór na polskie ściany!

Polskie wnętrza masowo zapełniały się barwnymi printami, a wybór odpowiedniej ściany na kolorową tapetę ułatwiały nam kolejne numery M jak mieszkania. Sesje z wnętrz aranżowanych z użyciem barwnej tapety, zarówno te z prawdziwych wnętrz, jak i zaprojektowane w studio przez stylistów M jak mieszkania, cieszyły się niezwykłym powodzeniem i pozytywnym odbiorem wśród czytelników. Silny trend na wielkoformatowe printy tapet, odnoszące się do inspiracji latami '60 i '70 XX wieku (koła i motywy graficzne, pawie oka, przenikające się odcienie kolorów czy motywy inspirowane twórczością op-art’u) miał się w polskich wnętrzach coraz lepiej. Tapety z pojedynczej ściany w pokoju dziennym często wędrowały następnie do przedpokoju, kuchni a nawet łazienki. Praktyczne porady M jak mieszkania jak samodzielnie położyć tapetę na wybranej ścianie, jak rozrobić klej, przyciąć tapetę i przygotować ścianę zdecydowanie wpłynęły na jeszcze większą popularyzację tego trendu w polskich wnętrzach w 2004 roku.

Oswajanie deseni i barw

Jako, że magazyn M jak mieszkanie zawsze był i pozostał otwarty na światowe trendy i nowości wnętrzarskie, ochoczo zabrał się i tym razem do podjęcia prób przełożenia trendu na mocne i zdecydowane wzory na rodzime aranżacje. Aby nie popaść w niezamierzony chaos aranżacyjny biorący się z niewiedzy, magazyn stopniowo uświadamiał czytelników skąd czerpać inspiracje na tapetę do wnętrza, jak ją łączyć z meblami i wyposażeniem, które wzory można, a których absolutnie nie wolno ze sobą zestawiać. Miesięcznik stopniowo oswajał wyraziste desenie tapet, eksperymentował z nieoczywistymi połączeniami kolorystycznymi po to, by pomóc tworzyć wnętrza wyjątkowe i na każdą kieszeń. Kolorami ścian i tapetami we wnętrzach uczył także prawidłowo dzielić przestrzeń i wydzielać strefy o różnym przeznaczeniu. Swoje treści popierał jaskrawymi realizacjami z rodzimych wnętrz, potwierdzającymi tezę, że trend światowy w prosty sposób i małymi środkami może stać się częścią aranżacji naszego własnego M.