Przeszklone powierzchnie to uniwersalne rozwiązanie do mieszkania czy domu w każdym stylu. Pasują do wnętrz urządzonych nowocześnie, ale także tradycyjnie. Co ważne, szkło pasuje do każdego materiału wykończeniowego - drewna, stali, ceramicznych kafli, wylewki żywicznej.

Jakie zalety mają przeszklenia?

Nadają przestrzeni lekkości, pomagają w jej doświetleniu. Poza tym są łatwe w utrzymaniu czystości - wystarczy je przecierać szmatką z bawełny, zwykłym płynem do mycia szyb. Do mycia szklanych powierzchni idealnie sprawdzi się także parowy odkurzacz do okien. Przezroczysta witryna jest bezpieczna - standardowo do jej wykonania używa się 10-milimetrowego hartowanego szkła, które jeśli ulegnie stłuczeniu, rozpada się na małe, nieostre kawałki. We wnętrzach stosuje się także szkło klejone, ale sprawdzi się tylko w ramach i profilach. Stłuczone nie rozpryskuje się, lecz pozostaje na folii zabezpieczającej. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane dla rodzin z małymi dziećmi.

Nieprzezroczyste - rodzaje szkła

  • Szkło lakierowane w różnych kolorach. Takie gładkie powierzchnie sprawdzą w każdym pomieszczeniu. Możemy je także stosować na ścianach np. zamiast glazury lub mozaiki w kuchni i łazience. 
  • Szkło laminowane. Składa się z kilku szklanych formatek połączonych specjalną folią. Można w nim umieścić dekoracyjny motyw, a nawet wydruk zdjęcia. To oryginalne przepierzenie do salonu połączonego z kuchnią, sypialni z łazienką. 
  • Crash-glass. Wielowarstwowe szkło, które powierzchnia wygląda jakby była spękana. Często stosowane jest w produkcji frontów meblowych, blatów kuchennych, i w roli ścianek działowych.

Przykładowe ceny

Przezroczyste szkło hartowane, o zielonkawym odcieniu kosztuje ok. 460 zł/m2. Przezroczyste szkło hartowane, odbarwione ok. 850 zł/m2. Laminowane szkło hartowane z nadrukiem od 1200 zł/m2.

O czym warto pamiętać

Stosując we wnętrzu przeszklenia warto pomyśleć o naklejce z ozdobnym motywem. Wszystko po to, aby nikt przez pomyłkę nie chciał przejść przez ścianę.