Kolor ścian we wnętrzu jest ważnym wyborem. To głownie od niego zależy, jak będziemy postrzegać dane pomieszczenie. Kolor ścian wpływa także na to, czy dobrze czujemy się we wnętrzu. Warto więc rozważnie dobierać kolory ścian i nie podejmować zbyt pochopnie decyzji, aby zaoszczędzić sobie dodatkowej pracy, gdy okaże się, że wybraliśmy niewłaściwy dla nas kolor.

Kolory ścian: pastele są trendy

Już od kilku sezonów w kolorach ścian zaczynają pojawiać się pastele. Pastelowe kolory ścian to zwykle jasne, słabo nasycone barwy. Pastelowe kolory ścian są dość bezpiecznym wyborem dla wnętrz, ponieważ ich jasne odcienie pasują do wielu aranżacji i wystrojów.

Tegoroczne trendy w kolorach ścian wyróżniają pastelowe róże, beże, seledyn a także rozbielony róż. Jasne odcienie pasteli mają jeszcze dodatkową zaletę: optycznie powiększają małe wnętrza. Dlatego doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, którym chcemy dodać przestronności.

Kolory ścian: ładne łącznia

Aranżacja wnętrz w pastelowych kolorach zwykle jest przyjemna dla oka i bardzo kobieca. Pastelowe kolory ścian będą się ładnie łączyły z meblami i dodatkami w odcieniach beżu, bieli i szarości. Możemy również wykorzystać w dodatkach mocniejszy odcień bazowego pastelu w kolorze ścian. Takie monochromatycznie połączenie barw będzie bezpiecznym i ładnym wyborem. Warto jednak zadbać o mocniejsze akcenty w innym kolorze, aby wnętrze nie było zbyt monotonne.

Zobacz wybrane przez nas pastelowe kolory ścian w galerii!