Ściana z efektem 3D, czyli dekoracja ścienna która nadaje ton całemu wnętrzu to bardzo modny trend w aranżacji. Sprawdź na co należy zwrócić szczególna uwagę przy wyborze najwłaściwszej okładziny na ściany do wnętrza. Ściany to podstawowy element wyposażenia wnętrz, ponieważ razem z posadzką ściany stanowią bazę aranżacji.

Sprawdź też: malowanie ścian - poradnik >>>

W zależności od stylu wnętrza możemy zostawić ściany zupełnie gładkie, tylko pomalowane farbą lub zdecydować się na jakąś atrakcyjną okładzinę ścienną. Mogą to być tapety czy dekoracyjne panele sztukateryjne, ale coraz częściej pojawiają się idealne, do tak popularnego w naszych mieszkaniach stylu nowoczesnego, panele 3D ścienne. Zobaczcie zdjęcia z inspiracjami jak mogą wyglądać ściany z nowoczesnymi panelami ściennymi 3D.

Panele ścienne 3D: stylizacja wymykająca się schematom

Wykończenie ściany za pomocą gotowych paneli ściennych pozwoli stworzyć nam wyjątkową i nietuzinkową aranżację całego wnętrza. Panele ścienne 3D możemy położyć na całej jednej ścianie lub na jej fragmencie. Możemy też nimi udekorować wyspę kuchenną, lub nioską ściankę działowa pomiędzy salonem i kuchnią. Możemy skorzystać z paneli 3D kolorowych – wówczas powstanie wysublimowana i energetyczna dekoracja ściany.

Sprawdź też: pomysł na tapicerowany zagłówek >>>

Możemy też pokusić się o ułożenie jednobarwnych paneli 3D. Taka dekoracja ściany sprawia, że wnętrza nie potrzebują dodatkowej oprawy czy super drogich wyjątkowych mebli. Jedno o co warto zadbać we wnętrzu, w którym znajdują się panele 3D, zwłaszcza jednobarwne, to dobre punktowe oświetlenie, właściwie rozmieszczone, które pozwoli wydobyć całą atrakcję, czyli przestrzenną formę. Gra świateł i cieni na pewno sprawi, że taka dekoracja ścian nie pozostanie niezauważona.

Jak stosować dekoracje ścian 3D

Oryginalne wykończenie ściany tapetami 3D i panelami z efektem 3D, jej ciekawa dekoracja zdominuje całe wnętrze, narzucając mu styl i kolorystykę. Co zrobić, by nie popełnić aranżacyjnego błędu? Po pierwsze, jeśli planujemy dekoracyjną ścianę, zacząć należy od wyboru materiału - co ma pojawić się na ścianie? Chcąc ułatwić sobie zadanie, wybierz z każdego wzoru po trzy próbki, w trzech róznych odcieniach i zwyczajnie przymierz je na ścianie. Zestawiając różne przykłady dekoracji ściennych w konkretnym świetle pokoju z łatwością wybierzemy ten najlepiej pasujący do naszego wnętrza.

Dekoracyjne ściany a podłogi

Podłoga nie może być w kompletnym oderwaniu stylistycznym i kolorystycznym od wybranej dekoracji ściennej! Zwykle jest układana jest wcześniej, więc w naturalny sposób determinuje wybór samej chociaż kolorystyki dekoracyjnej okładziny ściennej. Warto pamiętać, że nie każde zestawienie będzie korzystne, np. ciemne drewno tropikalne nie odnajdzie się kompletnie w towarzystwie surowego betonu dekoracyjnego.

Ściana dekoracyjna: omów swój wybór z fachowcami

Nie każda ściana zniesie obciążenie ciężkimi panelami dekoracyjnymi (zwłaszcza kamiennymi). Warto skonsultować swoje typy z fachowym doradcą lub wykończeniowcem, który pomoże nam dobrać wagę okładziny stosowną do warunków technicznych mieszkania.

Panele 3D: poradzi sobie z nimi praktycznie każdy…

Położenie na ścianie paneli 3D nie wymaga żmudnego procesu. Powinien sobie z nimi poradzić każdy. Szybki i nieskomplikowany montaż jest więc kolejna po atrakcyjnym designie zaletą paneli 3D. Warto też wspomnieć o tym, że panele są zazwyczaj wykonane z materiałów nietoksycznych i niepalnych, nie wydzielających szkodliwych związków lotnych. Jeśli decydujemy się na układanie paneli 3D w pokojach dziecięcych upewnijmy się jednak jeszcze u sprzedawcy co do pochodzenia materiałów, z których będzie wykonana dekoracja ściany.

Galeria zdjęć: inspiracje na panele 3D ścienne

Zastanawiasz się jak nadać ścianom w mieszkaniu indywidualny, oryginalny wyraz? Pomysłem na dekorację ścian są łatwe w montażu panele 3D. Obejrzyj galerię zdjęć z propozycjami ciekawego wykończenia ścian.

NIE PRZEGAP

Panele ścienne 3D Dunes
camera

Panele ścienne 3D Dunes

Autor: DecoMania.pl

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe Fabryka Miękkich Ścian, Materiały prasowe Dunes, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY