Panele ścienne 3D. Oryginalny i nowoczesny sposób na dekorację ściany

Dekoracja ściany: farba, tapeta czy boazeria? Nie? To wszystko już było? Panele 3D mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Panele ścienne 3D stworzą zupełnie nowy i nowoczesny wymiar w aranżacji wnętrza.

Dekoracja ściany panelami 3D
Panele ścienne 3D jak plaster miodu
Panel ścienny 3D plaster miodu
Mała sypialnia ze schowkiem: maksymalne wykorzystanie przestrzeni małej sypialni w kawalerce
Mała sypialnia ze schowkiem: maksymalne wykorzystanie przestrzeni małej sypialni w kawalerce

Ściany to podstawowy element wyposażenia wnętrz, ponieważ razem z posadzką ściany stanowią bazę aranżacji. W zależności od stylu wnętrza  możemy zostawić ściany zupełnie gładkie, tylko pomalowane farbą lub zdecydować się na jakąś atrakcyjną okładzinę ścienną. Mogą to być tapety czy dekoracyjne panele sztukateryjne, ale coraz częściej pojawiają się idealne, do tak popularnego w naszych mieszkaniach stylu nowoczesnego, panele 3D. Zobaczcie zdjęcia z inspiracjami jak mogą wyglądać ściany z nowoczesnymi panelami ściennymi 3D.

Panele ścienne 3D: stylizacja wymykająca się schematom

Wykończenie ściany za pomocą gotowych paneli ściennych pozwoli stworzyć nam wyjątkową i nietuzinkową aranżację całego wnętrza. Panele ścienne 3D możemy położyć na całej jednej ścianie lub na jej fragmencie. Możemy też nimi udekorować wyspę kuchenną, lub nioską ściankę działowa pomiędzy salonem i kuchnią. Możemy skorzystać z paneli 3D kolorowych – wówczas powstanie wysublimowana i energetyczna dekoracja ściany. Możemy też pokusić się o ułożenie jednobarwnych paneli 3D. Taka dekoracja ściany sprawia, że wnętrza nie potrzebują dodatkowej oprawy czy super drogich wyjątkowych mebli. Jedno o co warto zadbać we wnętrzu, w którym znajdują się panele 3D, zwłaszcza jednobarwne, to dobre punktowe oświetlenie, właściwie rozmieszczone, które pozwoli wydobyć całą atrakcję, czyli przestrzenną formę. Gra świateł i cieni na pewno sprawi, że taka dekoracja ścian nie pozostanie niezauważona.

Panele 3D: poradzi sobie z nimi praktycznie każdy…

Położenie na ścianie paneli 3D nie wymaga żmudnego procesu. Powinien sobie z nimi poradzić każdy. Szybki i nieskomplikowany montaż jest więc kolejna po atrakcyjnym designie zaletą paneli 3D. Warto też wspomnieć o tym, że panele są zazwyczaj wykonane z materiałów nietoksycznych i niepalnych, nie wydzielających szkodliwych związków lotnych. Jeśli decydujemy się na układanie paneli 3D w pokojach dziecięcych upewnijmy się jednak jeszcze u sprzedawcy co do pochodzenia materiałów, z których będzie wykonana dekoracja ściany.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe Dunes, Mariusz Bykowski, Materiały prasowe Fabryka Miękkich Ścian

POLECANE ARTYKUŁY