Beton na ścianie - taką dekorację ściany polecamy zwłaszcza do loftów i wnętrz minimalistycznych. Faktura na ścianie przypominająca beton stworzy surowy i nowoczesny charakter we wnętrzu.

Dekoracja ściany: połóż beton

Istnieje kilka sposobów wykonania betonowej faktury na ścianie. Możemy na ścianę nałożyć kilka warstw szarego cementu. Wzór na powierzchni uzyskamy przecierając je nie pacą murarską, lecz na przykład drewnianą deską. Spękania powstające przy schnięciu są również elementem dekoracyjnym ściany.

Dostępne są także specjalistyczne tynki i farby dekoracyjne, dające efekt betonu (dekoracyjny beton). Jeśli decydujemy się pozostawić jedną ścianę w stanie surowym (na etapie wykańczania wnętrza), należy ją potem zaimpregnować i zabezpieczyć, aby nie przywierał do niej brud i tłuszcz.

Surowość betonu przełamiemy szlachetną bielą mebli i pozostałych ścian, gdyż bardzo często betonowa faktura znajduje się tylko na jednej, wybranej ścianie we wnętrzu. Zimne materiały budowlane jak: stal, beton i szkło mogą stać się ciekawym tłem dla współczesnych wyrafinowanych lamp i mebli.

Zobacz w galerii zdjęcia i pomysły na betonową fakturę w dekoracji ścian!