Do błękitnych ścian w aranżacji salonu pasują proste, klasyczne meble, połączone z nowoczesnymi akcentami dekoracyjnymi. Taka aranżacja wnętrza sprawi, że w Twoim salonie będzie spokojnie i niebiańsko, ale nie nudno!

Błękit w aranżacji salonu: inspiracje

Paleta błękitów jest bogata, zaczynając od błękitu nieba, ciemnego szafiru i szarawego indygo po bardzo ciemny,  aksamitny odcień morski, a nawet jasny cyjan i indygo. Błękit sprawdza się najlepiej w pomieszczeniach z dobrym oświetleniem naturalnym.

W aranżacji salonu można łączyć różne odcienie błękitu lub wybrać jeden kolor i dodać ciekawy wzór. Jeśli chcemy odważnej przemiany w aranżacji salonu, fiolet skomponowany z błękitem, stworzy wyróżniające się wnętrze. Połączenie takie cechuje szyk i naturalność. Inna ciekawa propozycja to błękit z odrobiną morskiego – tegoroczny kolor roku.

Błękit w salonie: ciekawe aranżacje

Odcienie błękitów wyglądają subtelnie i czysto w aranżacji salonu. Błękit lubi towarzystwo naturalnych kolorów i dodatków, zatem styl vintage będzie tutaj idealny.

Propozycja lnu wydaje się być także ciekawym rozwiązaniem do naturalnej aranżacji salonu. Naturalnie zmięta lniana zasłona w błękitne paski ujmie świeżością. Jest przy tym tak lekka, że przepuszcza słońce do naszego salonu.

Do błękitnej aranżacji salonu można wstawić gustowne fotele i sofę - wówczas nadamy mu ekstrawagancki wygląd.