Kolorowe ściany wzbogacą wnętrze salonu, sprawią, że będzie bardzie energetyczne, stylowe i oryginalne. Modne kolory ścian w aranżacji salonu to: szarości, beże, écru. To kolory, które niemalże domagają się wzbogacenie o kolor bardziej wyrazisty. Zobacz nasze pomysły na aranżacje salonu z kolorową ścianą w GALERII ZDJĘĆ.

ARANŻACJA SALONU i kolory ścian

Kolory działają kojąco na zmysły. Warto wiedzieć jakie odcienie i jak je wkomponowywać w aranżację salonu. Przesada rozprasza i psuje efekt. Zatem jeśli chcemy salon utrzymany w modnej, jasnej kolorystyce, ale odchodzący od jednolitości barw, dobierz zdecydowany kolor na jedną ze ścian, może to być fioletowy, czerwony, pomarańczowy, czarny, zielony, ciemny niebieski.
Ściana, która powinna być pomalowana na kolorowo w aranżacji salonu, to najlepiej prostopadła do okna. Choć nie ma jasnej zasady, bo salon to wnętrze, które na ogół jest zróżnicowanym pomieszczeniem,przestronnym, z szerokimi drzwiami i licznymi oknami, czasami z wkomponowanymi schodami lub innymi przejściami.

Kolorowa ściana: przegląd kolorów w aranżacji salonu

Mocne kolory w pomieszczeniu mogą męczyć, choć czasami przewaga jasnych, naturalnych kolorów może przygnębić. W prezentowanych aranżacjach salonu zdecydowaliśmy się na mocniejszy kolor jednej ściany, np. żółtym, który silnie pobudza. Dobrze sprawdzi się w małym, słabo oświetlonym salonie. Równie dobrze sprawdzi się w salonie, połączonym z jadalnią, gdyż kolor ten pobudza nawet apetyt. A może ściana zielona jak trawa, bo zieleń to kolor, który działa kojąco. Do koloru zielonego dobrze pasują dodatki w różnych odcieniach szarości i beżu.
Gama fioletów, a więc fiołkowy, lila, lawendowy sprawdzi się salonu w jasnym wydaniu, szczególnie jeśli będzie to biel pozostałych ścian i jasne drewno mebli. Zajrzyj do naszej galerii!