Tapety znów stały się modne. Teraz jednak, w przeciwieństwie do minionych lat, nie tapetuje się całych pomieszczeń od góry do dołu. Tapeta jest elementem dodatkowym, dekoracją ścian, która wyróżnia się na tle gładkich ścian. Oglądając pomysł na wnętrza, obecnie tapety podkreślają lub zamykają oś kompozycji. Tapety jako aranżacje ścian mogą się pojawić także na suficie, który pokryty ciemną tapetą nadaje pomieszczeniu specyficzny nastrój i optycznie je obniża.

Dekoracje ścian: tapety aranżacje, czyli eksperymentuj z kolorem i wzorem

Do eksperymentów w dekoracji ścian zachęca ogromny wybór kolorów i deseni tapet. Urządzając mieszkanie pamiętaj, że tapety aranżacje w mocne wzory geometryczne wymagają dyscypliny i powściągliwości w wyborze pozostałych elementów wyposażenia. Tapety aranżacje we wzory „pałacowe” będą wyglądać intrygująco w nowoczesnym wnętrzu, ale podkreślą też styl retro. Surowe, delikatne tapety z ciekawą fakturą pasują do świeżych wnętrz typu zen. Ciemna tapeta pomoże stworzyć intymną atmosferę i pasuje do wnętrz o mocnym charakterze, często wykorzystywana jest do dekoracji wybranej ściany w sypialni. Największą karierę w dekoracji ścian robią ostatnio tapety aranżacje w kontrastowe wzory kwiatowe, uproszczone i zgeometryzowane – są przyjazne, lecz nie przesadnie ozdobne.

Pojawienie się tapety we wnętrzu odmienia je w ciągu kilku godzin. Ograniczenie wzoru do jednej ze ścian pozwoli stworzyć ogromny obraz. Jeśli nam się znudzi, nietrudno wymienić taką dekorację ścian. Tapety uwielbiają też maluchy, dlatego często są stosowane do dekoracji ścian w pokoju dziecka.