Napisy na ścianę w różnych stylach. Dekoracyjne napisy ścienne: zdjęcia i inspiracje

Napisy na ścianę to jeden z najpopularniejszych sposobów na dekorację ściany. Dzięki napisom ściennym łatwo i szybko odświeżymy wygląd mieszkania i wprowadzimy do niego ciekawy akcent. Dekoracyjne ścienne napisy mogą być wykonane ze sklejki, styropianu, drewna. Również ledony to świetny sposób na dekorację wnętrza. Pokazujemy oryginalne pomysły na napisy ścienne.

Napisy we wnętrzu
aranżacja kuchni w kamienicy
Napisy we wnętrzu
Napisy we wnętrzu
Napisy we wnętrzu

Sposobów na dekorację ścian jest naprawdę wiele. Możliwości mamy praktycznie nieograniczone. Jedną z nich jest odświeżenie wyglądu swojego mieszkania i ozdobienie ściany wnętrza dowolnym tekstem. Humorystyczne napisy na ścianę okażą się niezaprzeczalną ozdobą każdego wnętrza, a szeroki wachlarz dekoracyjnych napisów ściennych w różnych stylach pozwoli na dopasowanie dekoracji ściany do aranżacji wnętrza.

Dekoracyjne napisy ścienne: czy to dobry pomysł na ozdobę wnętrza?

Napisy na ścianę? Czy to dobra dekoracja ścian? Odejdźmy na chwilę od najmodniejszych i najpopularniejszych rozwiązań w kwestii dekoracji ścian i wystroju salonu. Zapomnijmy o surowej cegle na ścianie, architektonicznym betonie czy tapicerowanej ścianie. Wykorzystajmy naszą bazę, czyli gładką ścianę w salonie czy w sypialni i zróbmy coś wyjątkowego i oryginalnego. Postawimy na oryginalne motywy, które ożywią gładką ścianę i nadadzą charakteru wystrojowi salonu. O czym mowa? O efektownych naklejkach ściennych, napisach, neonach i grafikach, oczywiście.

Napis na ścianie: motywujący akcent w wystroju wnętrz

Pomysłów na dekorację ściany jest nieskończenie wiele. Nawet rezygnując z tych, królujących aktualnie w wystroju salonu, wciąż pozostaje nam szerokie pole do popisu. Tym razem „na tapetę", a konkretniej na gładką ścianę, weźmiemy jednak oryginalne napisy. Zabawne hasła, życiowe mądrości czy motywujące napisy na ścianie w salonie, sypialni czy przedpokoju, to trend, który wciąż poszerza grono swoich zwolenników.

Sprawdź też: plakaty filmowe - pomysł na dekorację ścian >>>

Efektowny napis na ścianie możemy uzyskać na kilka sposobów... Możemy przygotować go własnoręcznie, możemy też kupić gotową naklejkę na ścianę czy też napis w formacie 3D, który zaprezentuje się zdecydowanie najbardziej efektownie. Jak się okazuje, takowy napis pełni nie tylko rolę dekoracyjną w wystroju wnętrzu. Ma on motywować, inspirować, napełniać pozytywną energią. Dlatego też często w roli takiego napisu występują nasze przewodnie motta i hasła, które mają budzić w nas każdego dnia pozytywną energię. Jakie są inne zalety takiej dekoracji ściany? Przede wszystkim łatwość jej wykonania. Napis na ścianie możemy wykonać sami! Łatwo, szybko i przyjemnie. Wystarczy przygotować sobie odpowiedni szablon z wybranym napisem, a następnie odmalować go na ścianie. Możemy także kupić gotowy szablon do samodzielnego odmalowania, bądź gotowe hasło w formie naklejki. Najefektowniej, wystrój salonu wzbogacą jednak napisy w formacie 3D. W sklepach możemy spotkać efektowne napisy wykonane z drewna, miękkich paneli czy literki wyszywane z tkaniny. Pomysłową alternatywną dla namalowanych czy też naklejonych haseł, może być wypisywanie ich na ścianie wykończonej farbą tablicową. Rozwiązanie to cieszy się coraz to większą popularnością, a przede wszystkim daje nam możliwość inspirowania się na nowo każdego dnia... innym hasłem.

Polecamy: DEKORACJE ŚCIAN - inspiracje>>

Napisy DekoSign
camera

Napisy DekoSign

Autor: DecoMania.pl

LISTA ZAKUPÓW

Napisy na ścianę - oryginalne pomysły na napisy ścienne

Dekoracja ściany dopełnia aranżację wnętrza, a niejednokrotnie nadaje jej także określony ton. Napisy na ścianę to oryginalne i ponadczasowe rozwiązanie na ozdobę wnętrza i nadanie mu indywidualnego charakteru. Pole do popisu mamy naprawdę szerokie. Hitem wśród dekoracji ścian okazały się napisy w różnych stylach, dzięki czemu z łatwością można wpasować je w stylistykę dowolnego wnętrza.

Różnorodne kroje czcionki czy metody wykonania dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Napis ścienne wykonany ze sklejki, styropianu, drewna, czy cieszące się ogromną popularnością ledony - wybór należy do nas. Jeśli chcemy by dekoracja ściany wypełniała także wnętrze ciepłym i delikatnym światłem, ledon spisze się w tej roli idealnie. Napisy ścienne styrodurowe idealnie nadają się do dekoracji ścian we wnętrzach mieszkalnych, ponieważ są niezwykle lekkie i łatwe do zamontowania. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że możemy pomalować je na dowolny kolor. Natomiast napisy ścienne ze sklejki wprowadzą do wnętrza przyjemny klimat, ocieplając przestrzeń akcentem drewna na ścianie.

Przeczytaj także: Naklejki ścienne i pomysłowa aranżacja wnętrz>>

Przy pomocy napisu na ścianie czy układających się w jakieś słowo liter na regale lub biurku w łatwy i niedrogi sposób odmienisz swoje wnętrze.

Napis jako dekoracja wnętrza: na ścianie, regale, biurku

Napisy to bardzo uniwersalna forma dekoracji wnętrz. Dzięki temu, że rodzaj czcionki, formę napisu i jego przesłanie możesz wybrać według własnego uznania, tego typu dodatki dekoracyjne sprawdzają się właściwie w każdym wnętrzu. Przy pomocy odpowiednio dobranego napisu możesz podkreślić wielkomiejski charakter nowoczesnej aranżacji, ocieplić surowość minimalistycznego wnętrza lub wprowadzić element humorystyczny do wystroju pokoju dziecięcego. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdza się liternictwo o prostej typografii lub ozdobne napisy ścienne, kontrastujące z resztą aranżacji. Do pomieszczeń w stylu romantycznym, rustykalnym lub retro pasuje natomiast liternictwo ozdobne i typografia stylizowana na starą. Dekoracje wnętrz w formie napisów mogą być namalowane lub naklejone na ścianie, mogą przyjąć postać plastikowych, metalowych albo wyciętych z drewna liter, a nawet neonu lub znajdować się na zawieszce, plakietce czy obrazie. Zdobiący dane wnętrze napis może mieć neutralny charakter lub pozytywny wydźwięk, który nie tylko ożywi wnętrze, ale też będzie poprawiać humor każdej wchodzącej do pokoju osobie. Jeśli nie możesz zdecydować się na to, jaki napis podoba ci się najbardziej, postaw na pomalowany farbą tablicową fragment ściany lub tablicę, na powierzchni których będziesz mógł codziennie stworzyć nowe dzieło!

Wideo: oryginalne napisy na ścianę w dowolnym stylu!

Dzień Dobry TVN/x-news

NIE PRZEGAP

Inspirujące pomysły na napisy ścienne

Zobacz nasze galerie i zainspiruj się! Pokazujemy ciekawe aranżacje wnętrz z wykorzystaniem napisów ściennych.

Czarno - biała łazienka
camera

Dekoracyjny napis w łazience: inspiracje pomysły

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 5
Tekst: Anna Rychlewicz Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news Zdjęcia: Małgorzata Góra, Materiały prasowe Home&you, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY