Napisy na ścianę w różnych stylach. Dekoracyjne napisy ścienne: zdjęcia i inspiracje

Napisy na ścianę to jeden z najpopularniejszych sposobów na dekorację ściany. Dzięki napisom ściennym łatwo i szybko odświeżymy wygląd mieszkania i wprowadzimy do niego ciekawy akcent. Dekoracyjne ścienne napisy mogą być wykonane ze sklejki, styropianu, drewna. Również neony i tzw. LED-ony to świetny sposób na dekorację wnętrza. Pokazujemy różne pomysły do wykorzystania we wnętrzach.

Tapety z napisami
Tapety z napisami
Tapety z napisami
Tapety z napisami
Tapety z napisami

Sposobów na dekorację ścian jest naprawdę wiele. Jednym z nich jest odświeżenie wyglądu mieszkania i ozdobienie ściany dowolnym tekstem. Humorystyczne napisy na ścianę okażą się niezaprzeczalną ozdobą każdego wnętrza, a szeroki wachlarz dekoracyjnych napisów ściennych w różnych stylach pozwoli na ich dopasowanie do stylu wnętrza.

Dekoracyjne napisy ścienne: czy to dobry pomysł na ozdobę wnętrza?

Czy napisy na ścianę to odpowiednia dekoracja? Odejdźmy na chwilę od najmodniejszych i najpopularniejszych rozwiązań w kwestii dekoracji ścian i wystroju salonu. Zapomnijmy o surowej cegle na ścianie, architektonicznym betonie czy tapicerowanej ścianie. Wykorzystajmy naszą bazę, czyli gładką ścianę w salonie czy w sypialni, i zróbmy coś wyjątkowego. Postawimy na oryginalne motywy, które ożywią gładką ścianę i nadadzą charakter wystrojowi salonu. O czym mowa? O efektownych naklejkach ściennych, napisach, neonach i grafikach, oczywiście.

Napisy na ścianę: motywujący akcent w wystroju wnętrz

Tym razem „na tapetę", a konkretniej na gładką ścianę, weźmiemy pomysłowe napisy. Zabawne hasła, życiowe mądrości czy motywujące napisy na ścianie w salonie, sypialni czy przedpokoju to trend, który wciąż poszerza grono swoich zwolenników.

Sprawdź też: Plakaty filmowe - pomysł na dekorację ścian >>>

Efektowny napis na ścianie da się uzyskać na kilka sposobów. Możemy przygotować go własnoręcznie, kupić gotową naklejkę na ścianę czy też napis w formacie 3D, który zaprezentuje się zdecydowanie najbardziej efektownie. Jak się okazuje, takowy napis pełni nie tylko funkcję dekoracyjną w wystroju wnętrzu. Ma on motywować, inspirować, napełniać pozytywną energią. Dlatego też często w roli napisów na ścianę występują motta i hasła, które mają budzić w nas każdego dnia pozytywną energię.

Jakie są inne zalety takiej dekoracji ściany? Przede wszystkim łatwość jej wykonania. Napisy na ścianę możemy wykonać sami, w dodatku łatwo, szybko i przyjemnie. Wystarczy przygotować sobie odpowiedni szablon z wybranym napisem, a następnie odmalować go na ścianie. Możemy także kupić gotowy szablon do samodzielnego odmalowania bądź hasło w formie naklejki.

Najefektowniej wystrój salonu wzbogacą jednak napisy na ścianę w formacie 3D. W sklepach możemy spotkać efektowne napisy wykonane z drewna, miękkich paneli czy literki wyszywane z tkaniny. Pomysłową alternatywną dla namalowanych czy też naklejonych haseł może być wypisywanie ich na ścianie wykończonej farbą tablicową. Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością, a przede wszystkim daje nam możliwość inspirowania się na nowo każdego dnia innym hasłem.

Polecamy: DEKORACJE ŚCIAN - inspiracje >>>

Napisy na ścianę - oryginalne pomysły na napisy ścienne

Dekoracja ściany dopełnia aranżację wnętrza, a niejednokrotnie nadaje jej także określony ton. Napisy na ścianę to oryginalne i ponadczasowe rozwiązanie na ozdobę wnętrza i nadanie mu indywidualnego charakteru. Pole do popisu mamy naprawdę szerokie. Hitem wśród dekoracji ścian okazały się napisy w różnych stylach, dzięki czemu z łatwością można wpasować je w stylistykę dowolnego wnętrza.

Różnorodne kroje czcionki czy metody wykonania dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Napis ścienne wykonany ze sklejki, styropianu, drewna czy cieszące się ogromną popularnością neony (w wersji LED-owej - LED-ony) - wybór należy do nas. Jeśli chcemy. by dekoracja ściany wypełniała także wnętrze ciepłym i delikatnym światłem, LED-on spisze się w tej roli idealnie. Napisy ścienne styrodurowe idealnie nadają się do dekoracji ścian we wnętrzach mieszkalnych, ponieważ są niezwykle lekkie i łatwe do zamontowania. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że możemy pomalować je na dowolny kolor. Natomiast napisy ścienne ze sklejki wprowadzą do wnętrza przyjemny klimat, ocieplając wystrój akcentem drewna na ścianie.

Przeczytaj także: Naklejki ścienne i pomysłowa aranżacja wnętrz >>>

Za pomocą napisu na ścianie czy układających się w jakieś słowo liter na regale lub biurku w łatwy i niedrogi sposób odmienisz swój dom.

Napis jako dekoracja wnętrza: na ścianie, regale, biurku

Napisy to bardzo uniwersalna forma dekoracji wnętrz. Dzięki temu, że rodzaj czcionki, formę napisu i jego przesłanie możesz wybrać według własnego uznania, tego typu dodatki dekoracyjne sprawdzają się właściwie w każdym wnętrzu. Za pomocą odpowiednio dobranego napisu możesz podkreślić wielkomiejski charakter nowoczesnej aranżacji, ocieplić surowość minimalistycznego wnętrza lub wprowadzić element humorystyczny do wystroju pokoju dziecięcego.

W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzają się liternictwo o prostej typografii lub ozdobne napisy ścienne, kontrastujące z resztą aranżacji. Do pomieszczeń w stylu romantycznym, rustykalnym lub retro pasuje natomiast liternictwo ozdobne i typografia stylizowana na wiekową.

Dekoracje wnętrz w formie napisów mogą być namalowane lub naklejone na ścianie, mogą przyjąć postać plastikowych, metalowych albo wyciętych z drewna liter, a nawet neonu lub znajdować się na zawieszce, plakietce czy obrazie. Zdobiący dane wnętrze napis może mieć neutralny charakter lub pozytywny wydźwięk, który nie tylko ożywi wnętrze, ale też będzie poprawiać humor każdej wchodzącej do pokoju osobie. Jeśli nie możesz zdecydować się na to, jaki napis podoba ci się najbardziej, postaw na pomalowany farbą tablicową fragment ściany lub tablicę, na powierzchni których możesz codziennie stworzyć nowe dzieło!

Wideo: oryginalne napisy na ścianę w dowolnym stylu!

Dzień Dobry TVN/x-news

Inspirujące pomysły na napisy ścienne

Zobacz nasze galerie i zainspiruj się! Pokazujemy ciekawe aranżacje wnętrz z wykorzystaniem napisów ściennych.

Ocena: 5
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: mat. pras. LisaSarah - designs in steel

POLECANE ARTYKUŁY