Szara tapeta na ścianie. Z czym łączyć szare tapety?

Szary kolor wrócił do łask w aranżacji wnętrz i trafił na ściany. W dekoracjach ścian aktualnym trendem jest szara tapeta, która nada wnętrzu charakter. Graficzny wzór na tapecie nada wnętrzu przestrzeni i ją uatrakcyjni. Zobacz, do czego szara tapeta i ja k ją łączyć w dekoracji ścian.

szara tapeta
szara tapeta
szara tapeta
szara tapeta
Modne wnętrze: szara tapeta w salonie

Decydując się na szarą tapetę w dekoracji ścian pamiętajmy, że jest to ładny element dekoracyjny, ale jednocześnie dość trudny w zestawieniu z innymi elementami wnętrza.

Szara tapeta: modna dekoracja ściany

Szarą tapetę zdecydujmy się raczej położyć tylko na jedną ścianę w mieszkaniu, tę którą chcemy wyróżnić lub grafiką na tapecie nadać wnętrzu głębi. Istotną sprawą jest odcień szarości na szarej tapecie. Ciemny szary kolor na tapecie zastosowanej w małych wnętrzach, o słabym doświetleniu światłem dziennym, może się okazać zbyt ponury i nudny.

Zobacz też:

Skandynawska aranżacja domu: wnętrze w odcieniach szarości

Projekt szarej kawalerki: jak dobrze się urządzić na małej przestrzeni?

Aranżacja szarej sypialni: jedna ciemna ściana we wnętrzu

Częstym błędem w wyborze szarej tapety na ścianę, jest dobranie zbyt ciemnego odcienia szarości na ściany do pomieszczenia. Dlatego szarą tapetę na ścianie warto połączyć z jasnym kolorem na innych ścianach. Szarość ładnie będzie się komponować z jasnymi odcieniami beżu, kości słoniowej, słonecznym, morelowym, jasnozielonym, a przede wszystkim białym.

Z czym połączyć szarą tapetę?

Szara tapeta połączona z szarą dużą sofą i meblami w chłodnym odcieniu, wprowadzi do wnętrza spokój i harmonię. Aby pomieszczenie nie było zbyt nudne, warto wprowadzić do dekoracji kolorowe dodatki. Sprawdzą się intensywne barwy: czerwony, niebieski, żółty. Wybierzmy jednak tylko jeden kolor wiodący dodatków, bo inaczej wprowadzimy do wnętrza kolorystyczny bałagan. Drewno - a zwłaszcza jego naturalny odcień - ociepli szare wnętrze. Sprawdzi się na podłodze i na meblach. Zwłaszcza w połączeniu z jasną lub białą bazą.

Szara tapeta: funkcyjna dekoracja ścian

Jeśli decydujemy się na szarą tapetę na ścianie z geometrycznymi wzorami, dobrze, aby ich formy dublowały się jeszcze w pomieszczeniu – na przykład w formie dodatków, kształtów kinkietów, czy formy mebli. Ciekawie będzie wyglądała w dekoracji ścian szara tapeta z motywem natury, która może zmienić geometrię pomieszczenia – skrócić lub wydłużyć pomieszczenie, albo nadać mu głębi. Takie elementy na szarej tapecie od razu zwrócą uwagę i uatrakcyjnią daną przestrzeń.

Szara tapeta w dekoracji ścian: zobacz pomysły i zdjęcia w galerii!

NIE PRZEGAP

Szaro - żółty salon
camera

Szary salon: najmodniejsze aranżacje wnętrza

LISTA ZAKUPÓW

Oryginalne pokoje nastolatków
camera

Biało-szare pokoje nastolatków: oryginalne wnętrza

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski, Łukasz Zandecki

POLECANE ARTYKUŁY