Decydując się na szara tapetę w dekoracji ścian pamiętajmy, że jest to ładny element dekoracyjny, ale jednocześnie dość trudny w zestawieniu z innymi elementami wnętrza.

Szara tapeta: modna dekoracja ściany

Szarą tapetę zdecydujmy się raczej położyć tylko na jedną ścianę w mieszkaniu, tę którą chcemy wyróżnić lub grafiką na tapecie nadać wnętrzu głębi. Istotną sprawą jest odcień szarości na szarej tapecie. Ciemny szary kolor na tapecie zastosowanej w małych wnętrzach, o słabym doświetleniu światłem dziennym, może się okazać zbyt ponury i nudny. Częstym błędem w wyborze szarej tapety na ścianę, jest dobranie zbyt ciemnego odcienia szarości na ściany do pomieszczenia. Dlatego szarą tapetę na ścianie warto połączyć z jasnym kolorem na innych ścianach. Szarość ładnie będzie się komponować z jasnymi odcieniami beżu, kości słoniowej, słonecznym, morelowym, jasnozielonym, a przede wszystkim białym.

Szara tapeta:z czym łączyć szary?

Szara tapeta połączona z szarą dużą sofą i meblami w chłodnym odcieniu, wprowadzi do wnętrza spokój i harmonię. Aby pomieszczenie nie było zbyt nudne, warto wprowadzić do dekoracji kolorowe dodatki. Sprawdzą się intensywne barwy: czerwony, niebieski, żółty. Wybierzmy jednak tylko jeden kolor wiodący dodatków, bo inaczej wprowadzimy do wnętrza kolorystyczny bałagan.Drewno - a zwłaszcza jego naturalny odcień - ociepli szare wnętrze. Sprawdzi się na podłodze i na meblach. Zwłaszcza w połączeniu z jasną lub białą bazą.

Szara tapeta: funkcyjna dekoracja ścian

Jeśli decydujemy się na szarą tapetę na ścianie z geometrycznymi wzorami, dobrze, aby ich formy dublowały się jeszcze w pomieszczeniu – na przykład w formie dodatków, kształtów kinkietów, czy formy mebli. Ciekawie będzie wyglądała w dekoracji ścian szara tapeta z motywem natury, która może zmienić geometrię pomieszczenia – skrócić lub wydłużyć pomieszczeni, albo nadać mu głębi. Takie elementy na szarej tapecie od razu zwrócą uwagę i uatrakcyjnią daną przestrzeń.

Szara tapeta w dekoracji ścian: zobacz pomysły i zdjęcia w galerii!