Cegła na ścianie jest ozdobą samą w sobie. Biała, czerwona, szara lub naturalna będzie doskonałym tłem dla nowoczesnego i klasycznego stylu wnętrza. Ścianę z cegły możemy dowolnie dostosować do aranżacyjnych wizji. Cegła jest idealnym rozwiązaniem do loftowych, surowych wnętrz, romantycznych, przytulnych sypialni, salonów, a także aranżacji postindustrialnych. Zobacz zdjęcia dekoracji ścian z cegłą w galerii zdjęć.

Ładna dekoracja ścian: cegła we wnętrzu

Cegła zdecydowanie sprawdza się też w aranżacjach bardziej nowoczesnych, dobrze komponuje się z drewnem jak i metalem. Cegłą możesz wykończyć całą ścianę lub tylko jeden fragment, który chcesz wyróżnić i podkreślić. W salonie najczęściej będzie to ściana, na której znajduje się kominek lub telewizor. W kuchni, tam gdzie zazwyczaj królują płytki zastępujemy surową cegłą. Idealnie pasują do niej białe modne szafki z lakierowanej płyty. W salonie i przedpokoju cegła może ocieplać wnętrze, tworząc przeciwwagę do nowoczesnej aranżacji kuchni. Cegła w kolorze beżu ociepli wnętrze i doda elegancji. Wraz z jasną kolorystyką, drewnianą podłogą i ciepłym oświetleniem taka dekoracja ścian stworzy prawdziwie domowy nastrój.

Pomysł na cegłę w dekoracji ścian

Jeśli myślisz o wkomponowaniu cegły w dekoracji ścian w całkiem nowoczesny klimat, tak aby wnętrze miało w sobie elementy loftu, należy do cegły dobrać elementy szkła, zadbać o punktowe oświetlenie i urządzić wnętrze prostymi formami mebli, zachowując przestronność wnętrza. Warto wiedzieć, że charakterystyczna czerwono-brunatna cegła optycznie pomniejsza. Jeśli mamy małe wnętrze możemy wybrać białą cegłę, jej faktura świetnie sprawdza się w skandynawskim stylu.

Ściana z cegły jako dekoracja ścian nadaje wnętrzu piękny, przytulny charakter, mimo swojej surowości.