Cegła w kuchni, łazience, salonie: jak wykorzystać jej walory dekoracyjne?

Cegła jest materiałem znanym od wieków, a w ostatnich latach zawojowała aranżacje wnętrz. Jeśli mieszkasz np. w bloku, nadal możesz wykorzystać walory dekoracyjne cegły – wystarczy użyć płytek ceglanych w roli okładziny ściennej. Stara cegła o nieco surowej, dostojnej fakturze zadowoli miłośników zarówno sielskich domostw, jak i wielkomiejskiego stylu industrialnego.

Płytki ceglane: pomysł na dekoracje ścian
Płytki ceglane: pomysł na dekoracje ścian
Płytki ceglane: pomysł na dekoracje ścian
Płytki ceglane: pomysł na dekoracje ścian
Płytki ceglane: pomysł na dekoracje ścian

Płytki ceglane firmy Elkamino Dom stanowią doskonałą alternatywę dla prawdziwej cegły, odsłoniętej spod tynku. Ponieważ mają grubość zaledwie 1,5 cm, nie zabierają cennego miejsca w pomieszczeniu. Co więcej, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej: sprawdź cenę i ofertę płytek ceglanych Elkamino Dom >>>

Cegła dekoracyjna we wnętrzach krok po kroku

Miłośnicy cegły w aranżacji wnętrz mają najprostsze zadanie, jeśli mieszkają w kamienicy. Wystarczy, że odsłonią budulec ścian, odpowiednio go oczyszczą i zaimpregnują. Jednak także mieszkańcy bloków czy domów wolnostojących mogą sobie pozwolić na taki sam efekt dekoracyjny. Stara cegła Elkamino Dom to linia produktów w zróżnicowanych kolorach: od bieli, przez écru, rdzawe brązy aż po szarość. Dzięki temu można łatwo dobrać barwę cegły do stylu oraz kolorystyki wnętrza. Warto jednak pamiętać, że cegła na ścianie jest mocnym akcentem i lepiej to właśnie do niej dobierać meble i dodatki, a nie odwrotnie.

W zależności od otoczenia Stara cegła Elkamino Dom przyjmuje bardziej surowe albo przytulne oblicze. Duża w tym wszystkim rola oświetlenia. Wieczorem warto skierować miękkie światło na ceglaną ścianę, które podkreśli zróżnicowaną fakturę materiału. Choć cegła sama w sobie jest wspaniałą dekoracją, można śmiało eksponować na jej tle także obrazy, plakaty i grafiki.

 Biała cegła w łazience

Biała cegła w łazience

Fot. materiały prasowe Elkamino Dom

Różne kolory cegły: biel, brąz, szarość i nie tylko!

Płytki ceglane Elkamino Dom dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Stara cegła biała lub écru znakomicie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach – nie przytłoczy ich optycznie. Miłośnicy cegły w klasycznym wydaniu powinni zwrócić uwagę na płytki naturalne, brązowe i gotyckie. Świetnie zaprezentują się zwłaszcza w wystroju inspirowanym pofabrycznym loftem.

Do wnętrz nowoczesnych godne polecenia są płytki ceglane szare oraz szaro-grafitowe. Jeśli w wystroju dominuje szarość, zróżnicowana struktura płytek ceglanych oraz bogactwo odcieni przełamią monotonię wystroju.

Inny ciekawy wariant kolorystyczny to stara cegła skalna. Wszędzie, gdzie się pojawi, wprowadza dużą dozę przytulności. To doskonały wybór zwłaszcza do aranżacji w stylu rustykalnym.

NIE PRZEGAP

Płytki ceglane w kilku formatach

Oprócz klasycznych, prostokątnych płytek ściennych Elkamino Dom oferuje też połówki oraz płytki narożne. Dzięki temu można wykorzystać cegłę jako okładzinę nawet w trudnych do urządzenia wnękach i kątach. Ciekawy efekt aranżacyjny zapewni ściana z wnęką w całości obłożona cegłą. W takiej wnęce można eksponować ulubione drobiazgi i pamiątki, efektownie oświetlając je ciepłym światłem.

Cegła w różnych pomieszczeniach

Właściwie nie ma ograniczeń, w których pomieszczeniach sprawdzi się cegła. Jak ją dobrze wyeksponować?

Płytki ceglane w kuchni: z powodzeniem zastąpią płytki kuchenne pomiędzy blatem a górnym ciągiem szafek. W większej kuchni warto eksponować cegłę na całej ścianie.

Płytki ceglane w łazience: w przypadku małego pomieszczenia lepiej udekorować cegłą tylko jedną ścianę albo jej fragment. O wiele więcej możliwości daje biała cegła, która nie pomniejsza optycznie łazienki.

Płytki ceglane w przedpokoju: dobrze jest wykorzystać cegłę wzdłuż całej ściany. Inne pomysły: obłożenie płytkami wnęk oraz narożników.

Płytki ceglane w salonie: najpopularniejszym rozwiązaniem jest dekorowanie jednej, najlepiej widocznej ściany za pomocą cegły. Na jej tle można umieścić telewizor czy obrazy. Wieczorem koniecznie trzeba zadbać o nastrojowe oświetlenie.

Więcej o płytkach ceglanych na stronie Elkamino Dom.

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe Elkamino Dom

POLECANE ARTYKUŁY