Brązy i beże w salonie: klasyczne kolory w nowoczesnym wydaniu

Mimo że we wnętrzach od kilku lat królują szarości to jednak wciąż z niesłabnącą chęcią wybierane są także beże i brązy. Jak je zestawiać? Do czego pasują beżowe czy brązowe ściany? Podpowiadamy jak urządzić salon w beżach i brązach.

Beże w salonie
Drewno i cegła w salonie
Drewno w salonie
Brąz w salonie
Beżowe ściany

Beżowy i brązowy w salonie mogą wydać się zbyt oczywistym i oklepanym wyborem, ale można je zestawić w bardzo oryginalny i nieoczywisty sposób. Wnętrze w beżach i brązach również może wyglądać nowocześnie i stylowo. Jak stosować takie kolory ścian? Czy brązowy salon może być modny?

Beż i brąz w salonie zamiast szarości

Szukając neutralnego tła, które pozwoli nam na aranżację salonu w dowolnym stylu najczęściej decydujemy się na biel, szarość lub właśnie odcień brązowy lub beżowy. Od kilku lat synonimem nowoczesnego wnętrza jest aranżacja w szarościach, a brązy i beże przypisywane są do wnętrz bardziej klasycznych. Jednak i te kolory doskonale odnajdują się we współczesnych aranżacjach salonu i stanowią perfekcyjną bazę dla nowoczesnych mebli.

Aranżacja salonu: kolor beżowy i brązowy

Beże i brązy to bezpieczne i zachowawcze kolory, które są wybierane bardzo często przy wystroju wnętrz. Są to na tyle uniwersalne barwy, że zasadniczo będą pasowały do nich niemal wszystkie kolory. Nawet te, które pozornie gryzą się z nimi. Wybór odpowiedniego odcienia danego koloru w połączeniu z brązem czy beżem da nam nieszablonowy i przyciągający uwagę, nowoczesny efekt. Do beży i brązów doskonale pasują wszelkie odcienie zieleni oraz żółtego, które stanowią idealne dopełnienie i akcent na neutralnym tle. Interesującym połączeniem jest też zestawienie bardzo ciemnego, czekoladowego brązu z czernią. Chcąc wprowadzić poważny klimat do salonu możemy zdecydować się na brązy w duecie z głęboką czerwienią, fioletem lub oliwkową zielenią, do której będą pasowały dodatki w kolorze starego złota. Jaśniejsze beże będą natomiast idealnym tłem dla dodatków w dowolnych kolorach. Beż, podobnie jak szarość jest doskonałą bazą dla podkreślenia innych kolorów i stanowi świetne tło dla aranżacji w każdym stylu.

NIE PRZEGAP

Jasnobrązowa ściana w salonie
camera

Beżowy i brązowy: kolory w salonie

LISTA ZAKUPÓW

Beżowe ściany w salonie
camera

Kolory ścian: beżowe wnętrza ZDJĘCIA

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst:: MS Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Łukasz Zandecki, Maciej Stępiński, Marcin Czechowicz, Norbert Banaszyk/DADA

POLECANE ARTYKUŁY