Szary nie jedno ma imię. Paleta wszystkich odcieni koloru szarego zachwyca wielością rozwiązań w aranżacji wnętrz. Jak umiejętnie czerpać z tej bogatej palety szarych inspiracji, by stworzyć wnętrze na miarę swoich potrzeb i marzeń?

Kolor szary we wnętrzu: off-szarości

Rozbielone i złamane odcienie szarości to pozycja bezpieczna, kiedy nasza fascynacja szarym kolorem ścian jest już rozbudzona, ale nie do końca starcza nam odwagi na kolorystyczną rewolucję w naszych wnętrzach. Jasne odcienie szarości doskonale odnajdują się w przestrzeniach łączonych, np. kuchni i salonu, gdyż nadają wnętrzom w sposób subtelny swoistą dynamikę i (wbrew obiegowej opinii o szarościach) kolorytu. Szary kolor ścian w sypialni to z kolei łagodne zaproszenie do strefy relaksu. Szarość na ścianach stanowi doskonałą bazę dla kolorowych dodatków, którymi w zależności od nastroju możemy dowolnie kreować odbiór i styl naszego wnętrza.

Kolor szary we wnętrzu: ściana ciemno-szara

Ciemniejsze odcienie szarości zarezerwowane są dla osób silnie przekonanych co do potencjału możliwości koloru szarego we wnętrzu. Od ciemno-popielatych po odcień asfaltowy, szare odcienie budują pozytywne napięcie w aranżowanych nimi pomieszczeniach. Zarówno wtedy, gdy kolor szary zdobi dwie, jak i wtedy gdy tylko jedną ścianę, ciemny odcień szarości określa charakter wnętrza. Z taką bazą możemy swobodnie aranżować wybraną ścianę w sypialni (dekorując ją np. kolekcją różnokształtnych luster) bądź zaaranżować kącik biblioteczny w salonie, ustawiając otwarty, drewniany regał z półkami z szarą ścianą w tle. Pamiętajmy, że ciemne odcienie szarości przy wieczornym świetle kinkietów, niejako wtapiają się w przestrzeń, tworząc niezwykle klimatyczną atmosferę.

Kolor szary we wnętrzu: wyrafinowany antracyt

Przez lata zapomniany i marginalizowany we wnętrzach antracyt, dumnie powraca i to wprost na salony! Antracytowa ściana w jadalni potrafi wydobyć z funkcji tego wnętrza prawdziwą głębię wieczorową porą. Antracytowo szara ściana w reprezentacyjnej części salonu natomiast jak żaden inny kolor przykuwa uwagę i wzbudza ciekawość. Stanowi świetne tło dla kolekcji dzieł sztuki czy rodzinnych pamiątek, wyeksponowanych z należytą atencją w złoconych bądź srebrzonych ramach.