Biała podłoga we wnętrzu: 15 pomysłów na białe podłogi nie tylko w stylu skandynawskim

Biała podłoga święci triumfy i to nie tylko w aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim. Neutralna i pozornie pozbawiona charakteru biel, w przypadku podłogi będzie elementem nadającym ton całości. Biała podłoga optycznie powiększy nawet najmniejsze wnętrze, a minimalistycznej aranżacji zada szyku i wyjątkowego charakteru. Zobaczcie 15 pomysłów na białą podłogę we wnętrzu... nie tylko skandynawskim!

Nowoczesny salon z białą podłogą
Wnętrza kamienicy w kolorze białym
Aranżacja białej kuchni otwartej na salon
Drewniana podłoga w kolorze białym
Łazienka w stylu glamour

Elegancka, stylowa, ponadczasowa, a przy tym neutralna... mowa oczywiście o białej podłodze, która coraz częściej zdaje się zadamawiać we wnętrzach mieszkań. Choć biała podłoga króluje jako element nierozerwalnie związany ze stylem skandynawskim, z upodobaniem wychodzi ona poza jego ramy i dopełnia wnętrza w dowolnym stylu. Jak to możliwe? Powiedzmy sobie, że biała podłoga ma... dwa oblicza.

Projekt wnętrz: biała podłoga a styl wnętrz

Biała podłoga, z jednej strony ujmuje naturalnością i subtelnością. Nieskazitelna biel idealnie wpisze się w aranżację wnętrz w dowolnej stylistyce. Poza tym, ma jedną niezaprzeczalną zaletę – powiększy nawet najmniejsze wnętrze, optycznie nadając mu przestronności. Z drugiej jednak strony, w minimalistycznej i stylowej aranżacji okaże się elementem, który tylko podkreśli wysublimowany smak i charakter wnętrza. W projektach wnętrz, w których „dużo się dzieje" nada ton całości, wyraźnie łagodząc jej ostateczny wyraz. Ale to właśnie ze względu na pozorną neutralność, biała podłoga świetnie sprawdzi się zarówno w salonie, sypialni, kuchni czy łazience.

Sprawdź też: styl skandynawski z elementami retro - świetny projekt wnętrz!

Biała podłoga, choć pozornie bardzo neutralna i elastycznie dopasowująca się do aranżacji, nie zawsze będzie tylko jej tłem. W zestawieniu z chłodnymi kolorami, będzie elementem aranżacji eleganckiej i minimalistycznej. Jeśli dopełnimy ją natomiast ciepłą kolorystyką – pozwoli nam na wykreowanie wnętrza niezwykle ciepłego i klimatycznego. W otoczeniu zdecydowanych barw, biała podłoga będzie stanowiła przede wszystkim tło dla wyposażenia wnętrza, ale jednocześnie wprowadzi do niego równowagę i aranżacyjną harmonię. Z uwagi na to, świetnie spisze się także jako element wykończenia wnętrza w stylu eklektycznym. Idealnie wkomponuje się w aranżację wnętrz nowoczesnych i stylowych, ale także tych rustykalnych i przede wszystkim – wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim.

Wnętrza w stylu skandynawskim: drewniana podłoga w kolorze białym

Decyzja o białej podłodze we wnętrzu podjęta, zostaje więc wybór materiału. Możliwości mamy naprawdę sporo. Najczęściej i najchętniej stosowane dzisiaj rozwiązania, to klasyczna drewniana podłoga malowania na biało. Zalety? Przede wszystkim przytulność i ciepła otoczka dla aranżacji. Decydując się na drewnianą podłogę w kolorze białym uzyskany klimat rodem ze Skandynawii. Aby uzyskać efekt skandynawskiej podłogi, możemy pomalować większość podłóg, które dostępne są na naszym rynku. Można również kupić gotowe panele podłogowe w kolorze białym.

Sprawdź też: podłogi drewniane czy panele podłogowe - co wybrać?

Jeśli zdecydujemy się pomalować podłogę z desek drewnianych, zacznijmy od zeszlifowania całej powierzchni. Następnie musimy ją odpylić, odtłuścić, a ewentualne ubytki zaszpachlować tak, aby nie było żadnych dziur. Po tych czynnościach następuje czas na malowanie. Zazwyczaj zaleca się położenie dwóch warstw specjalnej farby do połogi. Farbę możemy nakładać pędzlem lub wałkiem. Fachowcy zalecają jednak, aby farbę nakładać pędzlem wzdłuż słoi drewna, ponieważ wówczas będzie ona miała lepszą przyczepność.

Białej podłogi ciąg dalszy: płytki, żywica i kamień

Drewniana podłoga to dopiero początek... niezwykle popularne, choć może nieco mniej klimatyczne, będą płytki ceramiczne. Bogactwo wzorów i faktur sprawi, że każdy z nas wybierze coś, co idealnie wpisze się w charakter aranżowanego wnętrza. I to jednak nie wszystko! Do wyboru mamy także podłogi z żywicy epoksydowej, które charakterystyczne są dla wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Posadzki żywiczne wkraczają na salony, ujmując jednolitą i gładką powierzchnią, pozbawioną fug i nieestetycznych połączeń. Wśród żywic możemy rozróżnić takie, które są matowe, bądź w połysku. Na rynku dostępne są także żywice, które charakteryzują się oryginalnymi fakturami. Na koniec, do wyboru zostają nam także gładkie płyty z kamienia naturalnego, takiego jak granit czy marmur, w kolorach zbliżonych do barwy białej.

Biała podłoga w skandynawskim stylu
camera

Biała podłoga: modna, optycznie powiększająca wnętrze

LISTA ZAKUPÓW

Eko kuchnia
camera

Biała lampa w kuchni: aranżacje, zdjęcia, style

LISTA ZAKUPÓW

Nowoczesny salon
camera

Biała podłoga w salonie: piękna i praktyczna

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 5
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: Łukasz Zandecki, Marcin Czechowicz, Paweł Kiszkiel, Mariusz Bykowski, Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY