Drewniana podłoga w naturalnym kolorze drewna zdaje się nie ustępować miejsca na piedestale. Coraz częściej w aranżacji wnętrz możemy się spotkać jednak z białą podłogą. Z uwagi na swój neutralny charakter, biała podłoga idealnie wkomponuje się ona w dowolną aranżację wnętrz i sprawdzi praktycznie w każdej przestrzeni.

Biała podłoga: neutralna czy charakterna?

Biała podłoga, z uwagi na swój neutralny charakter, sprawdzi się zarówno w salonie, kuchni czy sypialni. Idealnie wkomponuje się w aranżację wnętrz nowoczesnych, nadając im wyjątkowej elegancji. Białe podłogi dopełnią także przestrzeń utrzymaną w stylu glamour, gdzie podkreślą niebanalny szyk i styl aranżacji.

Sprawdź też: białe ściany - jak stosować biały kolor farb >>>

Podłoga w kolorze białym prym będzie wiodła w wykończeniu wnętrz w stylu skandynawskim czy sielskich wnętrzach rustykalnych. Biała podłoga, choć pozornie bardzo neutralna i elastycznie dopasowująca się do aranżacji, nie zawsze będzie tylko jej tłem. W zestawieniu z chłodnymi kolorami, będzie elementem aranżacji eleganckiej i minimalistycznej. Jeśli dopełnimy ją ciepłą kolorystyką – pozwoli nam na wykreowanie wnętrza niezwykle ciepłego i klimatycznego. Dowolność aranżacji daje nam gwarancję, że wnętrze mieszkania z białą podłogą, nie zawsze będzie wyglądało sterylnie i chłodno.

Aranżacja wnętrz z białą podłogą: z czym ją zestawić?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, biała podłoga idealnie wpisze się w aranżację wnętrz w dowolnym stylu. Choć wydaje się królować w przestrzeniach przede wszystkim skandynawskich, w których stanowi czysta kwintesencję, z powodzeniem dopełnia aranżacje sielskie, nadając im wyjątkowej łagodności i ciepła. Bardzo często występuje ona pod postacią pomalowanych na biało desek, które nadają przestrzeni lekko rustykalny wyraz. Biała podłoga zrównoważy także aranżację wnętrza w stylu eklektycznym. Najlepiej zaprezentuje się w otoczeniu drewnianych mebli, podkreślając jednoczenie ich naturalny urok. W otoczeniu mocnych i nasyconych barw, będzie ona stanowiła nie tylko tło dla wyposażenia wnętrza, ale przede wszystkim wprowadzi do kolorowego wnętrza równowagę i harmonię.

Biała podłoga: co wybrać?

Pomysłów na białą podłogę jest wiele. Nie zawsze będą to chłodne i sterylne płytki podłogowe. W przypadku aranżacji w stylu skandynawskim – w których królują białe podłogi – będzie to drewniany parkiet muśnięty śnieżnobiałą farbą. Białe kafelki, czy pomalowana na biało podłoga drewniana to jednak nie wszystko. Równie ciekawy efekt we wnętrzu otrzymamy decydując się na podłogę z żywicy epoksydowej w jasnych odcieniach. Taka odsłona białej podłogi najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. Na rynku dostępne są także gładkie płyty z kamienia naturalnego, takiego jak granic czy marmur, w kolorach zbliżonych do barwy białej.