Złoto w aranżacji wnętrz. Skandynawski szyk i elegancja w stylu retro

Złoto w aranżacji wnętrz pojawia się nie tylko w dodatkach dekoracyjnych, ale i na meblach. Błyszczy lub pozostaje matowe. Złoto bywa też elementem bazowym aranżacji wnętrza. Zobaczcie, z jakimi kolorami najlepiej łączyć złote elementy.

Złote dodatki we wnętrzach
Złote dodatki we wnętrzach
Złote dodatki we wnętrzach
Złote dodatki we wnętrzach
Złote dodatki we wnętrzach

Złoto powraca do aranżacji wnętrz. Przez wiele lat było kojarzone z blichtrem i złym gustem. Teraz dzięki nowym formom i nowoczesnym sposobom wykończenia powraca. W prostych aranżacjach w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i skandynawskim. Złote są ramy luster i obrazów, świeczniki, wzory na szklankach i wazonach, nadruki na tkaninach. Złote są też stoliki kawowe, lampy, ramy foteli i wzory na tapetach. Zobaczcie z jakimi kolorami najładniej wyglądają złote elementy wyposażenia wnętrz w stylach nowoczesnym, skandynawskim i nowoczesnej klasyce.

Złoto, pastele i kamienie szlachetne

Kolor złoty wygląda równie dobrze w połączeniu z pastelami, bielą i odcieniami kamieni szlachetnych. Każda kombinacja jest zupełnie inna, nie da się jednoznacznie stwierdzić, która jest najlepsza. Złote dodatki na tle ścian w odcieniu pudrowego różu lub błękitu wyglądają delikatnie i elegancko. Takie połączenie podchwycili zwolennicy stylu skandynawskiego, którzy szukali czegoś nowego. Wykształcił się trend zwany „skandynawskim szykiem”. W nowoczesnej klasyce złoto pojawia się na dużych powierzchniach: na stolikach kawowych, kloszach lamp, tkaninach i tapetach w formie dużych, wyraźnych wzorów. Zestawiane jest z ciemnymi odcieniami kamieni szlachetnych: szmaragdowej zieleni, fioletowego ametystu i ciemnoniebieskiego szafiru. Do klasycznych połączeń należą zestawienia złota z bielą, czernią i szarością, jednak teraz częściej w wersji matowej lub satynowej niż błyszczącej.

Czytaj też: Styl skandynawski w wersji eleganckiej

 Złote dodatki we wnętrzach

Fot. Murals Wallpaper

Złote dodatki dekoracyjne, tapety czy meble?

Dodatki dekoracyjne w kolorze złotym doskonale odnajdują się w szarych i pastelowych wnętrzach. Złoty stolik kawowy w wersji matowej stanie się kropką nad „i” wystroju przy pudrowo różowej sofie, a modne złote ananasy ożywią białą kuchnię i jadalnię. Podobnie złote suwaki i lamówki przy poduszkach w chłodnych odcieniach błękitu sprawią, że staną się one szykownymi dodatkami w wystroju w stylu skandynawskim. Efektowną ozdobą wnętrz w stylu retro są tapety z wyraźnymi, powtarzalnymi złotymi wzorami umieszczonymi na ciemnym tle. Uzupełnione delikatnymi, nowoczesnymi lampami i lekkimi optycznie meblami tworzą subtelne i wyrafinowane stylistycznie aranżacje wnętrz. 

Czytaj też: Nowoczesna klasyka. Luksusowy styl dla wymagających

NIE PRZEGAP

 Złote dodatki we wnętrzach

Fot. Bloomingville

Trendy 2016: złoto i marmur
camera

Trendy 2016: złoto i marmur

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: Materiały prasowe H&M HOME

POLECANE ARTYKUŁY