Zabawa w design. Klasyczne gry planszowe w nowoczesnym wydaniu

Są takie gry, na które zawsze jest moda. Chociaż co i rusz wydawane są nowe, rozbudowane tytuły planszówek wszystkich możliwych gatunków, kto z nas nie zgodzi się chętnie, choćby z sentymentu, na partyjkę szachów czy turniej bierek? Słynące z oszczędnej i eleganckiej mechaniki gry nie koniecznie kojarzą się z równie minimalistycznym, estetycznym wzornictwem. Prezentujemy produkty marki Printworks, które zmieniają ten stan rzeczy.

Domino marki Printworks
Bierki Printworks
Gry marki Printworks
Tryktrak marki Printworks
Chińczyk marki Printworks

Co stanowi niemal nieodzowny element stolików kawowych? Bogato ilustrowane książki w dużych formatach, albumy fotografii lub malarstwa. Jest to rzecz tak powszechna, że w świecie anglojęzycznym już od ponad wieku funkcjonuje określenie coffee table book.

Jeśli stolik kawowy służy nam również do gier planszowych, to nie przyszłoby nam zazwyczaj do głowy, żeby pudełka z grami leżały tam na stałe. Raczej odruchowo pakujemy je po skończonej grze, a pudełka wpychamy na dolną półkę albo pod łóżko.

Gry szwedzkiej marki Printworks wychodzą temu naprzeciw. Stworzyli oni serię gier zaprojektowaną z myślą o zabawie i ozdobie. Klasyczne gry w tej wersji będą cieszyć oko zarówno podczas gry, jak i schowane w minimalistycznych, oszczędnych pudełkach.

 Szachy marki Printworks

Fot. Printworks - mat. pras.

Szachy, tryktrak i chińczyk. Klasyka w nowej odsłonie

Są gry, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Pochodzące ze Wschodu szachy doczekały się edycji przygotowanej w duchu oszczędnego, skandynawskiego designu. Drewniane bierki i plansza, a także zielony kolor elegancko nawiązują do tradycyjnych edycji gry.

W ofercie Printworks znajdziemy też zestaw do tryktraka zwanego backgammonem. Jego podstawową zaletą jest ładny wybór kolorów i wygodne pudełko. W jasnobłękitnym pudełku znajdziemy zestaw do chińczyka. Podobnie jak tradycyjne wydania – wersja szwedzkiej marki wyróżnia się żywymi kolorami. Udało się to połączyć z oszczędnym wzornictwem.

NIE PRZEGAP

 Opakowania gier marki Printworks

Fot. Printworks - mat. pras.

Gry dla każdego – kości, domino i bierki

Również i klasyczne kości, zwane Yahtzee, prezentują się doskonale w każdym momencie. Zaletą zestawu jest trwałość elementów i piękne kolory. Szczególną uwagę warto zwrócić na wykonane z drewna kości domina – i tu skandynawski design sprawdził się doskonale.

Któż by pomyślał, że nawet tak bałaganiarska z natury gra, jak bierki, może zostać wydana w miłej dla oka formie. Kluczowy był tu wybór kolorów i materiał, którego użyto do produkcji bierek – drewno.

 Chińczyk marki Printworks

Fot. Printworks - mat. pras.

Dobrze zaprojektowane karty

W ofercie Printworks znajdziemy także przyjemnie wyglądający zestaw dwóch talii kart. Zadbano o dobrze dopasowane koszulki, miłe detale i piękne pudełko.

Znużeni klasyką możemy sięgnąć po coś nieco nowocześniejszego jak Memory Celebrity Couples. Pamięciowa gra w szukanie par została podana w nowej, ciekawej wersji. Tym razem musimy szukać znanych par celebrytów (przyda się tu wiedza plotkarska). Dla miłośników ciekawostek filmowych – Movie Geek. Karty z pytaniami o filmy i aktorów zostały opatrzone karykaturami filmowych gwiazd.

Wszystkie powyższe gry i jeszcze więcej znajdziemy w sklepie Fabryka Form.

Ocena: 0
Zdjęcia: Printworks - mat. pras.

POLECANE ARTYKUŁY