Radzimy, jak dobrać dywan do aranżacji salonu, jak dopasować dywan do mebli i podłogi. Potrzebny czy nie – to częsty dylemat. Dywan zawsze dodaje przytulności, ociepla, wycisza i dekoruje. Dywan nie musi przykrywać całej podłogi, ale może być ważnym akcentem w aranżacji wnętrza.

Dywan: sztuczny czy naturalny?

Do wyboru mamy dywany z włókien naturalnych: wełna, jedwab, bawełna, wiskoza lub z włókien sztucznych: polipropylen, poliamid, heat-set, heat-set frise. Rodzaje włókien dywanu oraz sposób tkania wpływa na jego trwałość. Im dywan ma wyższe i gęstsze runo, tym jest lepszej jakości.

Kolory i wzory dywanu: jak dobrać do wystroju wnętrz?

Jeśli decydujemy się na dywan wzorzysty, to wzór musi komponować się z wnętrzem. Im większa liczba wzorów i kolorów, tym większy chaos. Kolor dywanu możemy dobrać do wnętrza na zasadzie tej samej gamy barwnej, wnętrze niebieskie – dywan w jaśniejszym lub ciemniejszym niebieskim kolorze. Możemy tuż go dobrać na zasadzie tej samej gamy kolorystycznej – niebieski, błękitny, granatowy. Możemy się też zdecydować na kolor dopełniający, np.: wnętrze niebieski -0 dywan żółty, pomarańczowy i jego odcienie

Zobacz dywany w aranżacji salonu: GALERIA ZDJĘĆ.