Wyposażenie wnętrz: IV edycja Targów Idealny Dom i Wnętrze

 Targi

Wystawcami tegorocznej edycji Targów Idealny Dom i Wnętrze byli głównie producenci i dystrybutorzy
wyposażenia wnętrz: artykułów dekoracyjnych, mebli, sprzętu i artykułów gospodarstwa domowego, tkanin i tapet.

Fot. Materiały prasowe firmy

IV edycja Targów Idealny Dom i Wnętrze 2011 zadebiutowała w nowej, głównie biznesowej formule, przyciągając firmy z branży meblowej i wnętrzarskiej. Wraz z wydawnictwami Promedia i Murator, przeprowadzono konferencje i spotkania dla profesjonalistów, które swoją obecnością uświetnili polscy specjaliści i autorytety z branży wnętrzarskiej.

Na targach swoją ofertę mebli i wyposażenia wnętrz zaprezentowało ponad 80 wystawców. IV edycja Targów zgromadziła ponad 6 tys. odwiedzających. Bogaty program wydarzeń towarzyszących: wykłady, warsztaty, liczne prezentacje i porady dotyczące urządzania wnętrz wzbudziły duże zainteresowanie wśród gości targowych. Pierwszego i drugiego dnia byli to architekci i projektanci wnętrz, przedstawiciele sklepów meblowych oraz dystrybutorzy, zaś trzeciego dnia w większości klienci w indywidualni. Wystawcami tegorocznej edycji Targów Idealny Dom i Wnętrze byli głównie producenci i dystrybutorzy elementów wyposażenia wnętrz: artykułów dekoracyjnych, mebli (meble kuchenne i łazienkowe, meble wypoczynkowe), sprzętu i artykułów gospodarstwa domowego, tkanin i tapet dekoracyjnych i wielu innych.

Targi: pomysły na aranżacje wnętrz

Dzięki bogatej ofercie wystawców, zwiedzający mogli znaleźć wiele pomysłów na wykończenie, aranżacje i wyposażenie wnętrz. Producenci mebli do salonu czy sypialni zaprezentowali szeroką gamę produktów, od najnowocześniejszych geometrycznych form, aż po klasyczne meble z litego drewna. Bogata oferta tekstyliów, dywanów i ceramiki jako niezastąpionych dodatków we wnętrzu przyciągały najwięcej odwiedzających. Uzupełnieniem oferty było najwyższej klasy europejskie wzornictwo, reprezentowane przez takie marki jak: Alessi, Klimek i Kluś, Lampe Berger Paros, Noti, Villa Italia, Rosenthal.

Seminarium dla architektów i projektantów wnętrz

Podczas pierwszego seminarium dla Architektów i Projektantów Wnętrz gościem specjalnym był znany polski projektant Tomek Rygalik. Seminarium tradycyjnie objęte zostało Patronatem Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Patronat Medialny nad Seminarium sprawowały tytuły Wydawnictwa MURATOR - Dobre Wnętrze i Wnętrza Komercyjne. Równolegle odbyło się seminarium dla właścicieli, managerów i pracowników sklepów meblowych i z wyposażeniem wnętrz. Motyw przewodni spotkań: Jak zdobyć i zatrzymać klienta oraz jak zaaranżować sklep, aby zwiększyć sprzedaż? Seminarium prowadzili wybitni specjaliści związani z branżą. Prelekcje dr Marka Borowińskiego i Pana Jerzego Osiki zgromadziły liczne grono uczestników. Seminaria dla architektów, projektantów wnętrz oraz właścicieli, managerów i pracowników sklepów meblowych i z wyposażeniem wnętrz miały swoją kontynuację drugiego dnia targów. Zainteresowanie udziałem w warsztatach przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Łącznie, w obu seminariach wzięło udział 768 uczestników! To rekord w historii Targów.

NIE PRZEGAP

Strefa Designu

Strefa Designu na targach to prezentacja najlepszego wzornictwa topowych marek w Polsce. Na obszarze ponad 300 m2 zwiedzający mogli podziwiać niepowtarzalną ceramikę, wyjątkowe kanapy, fotele, krzesła i stoliki NOTI. Motywami przewodnimi prezentacji firmy Alessi była forma oraz użytkowa funkcja produktów tej marki, pokazane przez pryzmat wielkich nazwisk współczesnego designu. Rosenthal zaprezentował wyjątkową wystawę wazonów zaprojektowanych przez znanych na całym świecie artystów i designerów. Francuski producent lamp zapachowych Lampe Berger Paris przedstawił niezwykłą kolekcję 13 swoich unikatów. Na stoisku Villa Italia można było podziwiać najwyższej klasy porcelanę stołową, ceramikę użytkową, szkła oraz dodatki stołowe. Designerskie modele drzwi wewnętrznych to prezentacja firmy KLIMEK&KLUŚ.

Wystawa ASP

Wystawa zorganizowana została przez Uczelniane Centrum Przedsiębiorczości. Zaprezentowano tu projekty studentów i absolwentów dwóch wydziałów: Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Projekty przedstawiały nowoczesne myślenie o wnętrzu, meblach i funkcjach jakie one pełnią. Jasna, minimalistyczna estetyka, innowacyjna ergonomia i przewrotność, to wizytówka wystawy.

Konkurs dla Wystawców

Podczas uroczystego otwarcia Targów na specjalnie przygotowanym stoisku firmy Meble Agata wręczono nagrody w Konkursie na Najlepszy Wyrób Targów IDEALNY DOM I WNĘTRZE 2011. I miejsce przyznano firmie Ton Polska za Fotel MERANO. Po raz pierwszy w ramach Targów Idealny Dom i Wnętrze przeprowadzono Konkurs na Produkt Innowacyjny. Niezależna komisja przyznała nagrody oraz wyróżnienia. Laureatem I nagrody, za Krzesło ERA oraz Krzesło SIMPLE została również firma Ton Polska.

Bezpłatne porady dla odwiedzających

Ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających Targi cieszyły się bezpłatne konsultacje utalentowanych architektów, projektantów i aranżerów wnętrz udzielane na stoisku wydawnictwa MURATOR. Możliwość zasięgnięcia bezpłatnej porady ekspertów - dekoratorów, aranżerów wnętrz zapewnili również pozostali partnerzy Targów. Na stoisku wydawnictwa Te-Jot (Weranda, Weranda Country) specjaliści służyli radą w zakresie urządzenia i projektowania domów oraz mieszkań.

Ocena: 0
Tekst: Materiały prasowe firmy Zdjęcia: Materiały prasowe firmy

POLECANE ARTYKUŁY