Wnętrza w stylu shabby chic są idealnym rozwiązaniem dla miłośników stylu vintage i retro, którzy pragną otaczać się oryginalnymi przedmiotami z duszą w nowej ich odsłonie. Styl shabby chic powstał z tęsknoty za czasami dawnej świetności sielskich dworków i pałacyków, w których panował wyjątkowy klimat okraszony nutką romantyzmu. Bohaterem wnętrz są białe meble, które zyskują coraz większe rzesze zwolenników.

Wnętrza w stylu shabby chic: królestwo białych mebli

Nurt shabby chic - oprócz idei bielenia mebli z charakterystycznie prześwitującym usłojeniem drewna - charakteryzuje się połączeniem niejednorodnych akcentów aranżacji. Najczęściej polega on na zestawieniu nowych przedmiotów z tymi celowo postarzanymi. Pozorny nieporządek w aranżacji wnętrza w stylu shabby chic jest jednak zaplanowany i dopracowany w każdym calu. Stylowe, białe meble cieszą się niesłabnącą popularnością i coraz częściej wybierane są na bohaterów kobiecych aranżacji wnętrz. W palecie barw typowej dla nurtu shabby chic przoduje pudrowy róż, pastelowy błękit oraz rozbielona zieleń. Idealnym tłem dla stonowanej kolorystyki będzie ciepły brąz lub grafit. Białe meble idealnie sprawdzą się nie tylko we wnętrzu. Wyjątkowego klimatu nadadzą one także przestrzeniom wokół domu. Stylowa weranda z białymi meblami to hit tego sezonu!

Aranżacja wnętrz w stylu shabby chic

Charakterystycznymi elementami aranżacji w stylu shabby chic jest drewno oraz jasna kolorystyka. Nurt ten jest pochwałą wysłużonych mebli, w których naznaczenie zębem czasu przekuwa się w atut. Niemodne fotele, czy historyczne stoły na ludwikowych nogach – wszystko to idealnie wkomponuje się w coraz modniejszy nurt shabby chic. Dopełnieniem oryginalnej aranżacji wnętrz w stylu shabby chic są motywy różane, a także stare koronki i hafty. W roli miejsca do wypoczynku świetnie sprawdzi się wygodna sofa, którą wyłożymy haftowaną narzutą oraz wygodnymi poduszkami w kwiatowe ornamenty. Stare krzesła możemy obić stylowym materiałem i w ten sposób podarować im drugie życie. Jeśli chcesz tchnąć nowe życie w stary stół wystarczy, że narzucisz na niego koronkową serwetkę, a całość dopełnisz stylowymi ramkami na zdjęcia lub ręcznie zdobionymi bibelotami.