Witryna szklana: nowe wcielenie szklanej witryny pokojowej!

Witryna szklana zmienia swoje przeznaczenie! Witryna pokojowa, eksponująca najcenniejsze rodzinne eksponaty, wkracza z impretem w przestrzenie kuchni i jadalni. Odczarowana z "nietykalności" szklana witryna staje się meblem codziennego użytku. Zobaczcie, w jak ciekawych konfiguracjach można zaadaptować ten zapomniany mebel!

Szklana witryna pokojowa
Szklana witryna pokojowa w kuchni
Szklana witryna pokojowa w kuchni
Szklana witryna pokojowa
Szklana witryna pokojowa w kuchnia

Witryna szklana miała swoje stałe miejsce w niemal każdym przedwojennym domu polskiej inteligencji. Traktowana przez domowników z niezwykłą, jak na mebel, delikatnością przechowywała rodzinne serwisy na specjalne okazje, srebrne bomboniery, cukiernice i sztućce. Zdarzało się, że w witrynie umieszczano cenne figurki z porcelany, egzotyczne muszle czy kolekcje trawionego szkła.

Z uwagi na delikatny i kruchy charakter szklanej witrynki, przez lata mody na skrajny funkcjonalizm w aranżacji wnętrz witryna popadła w zapomnienie. Aż do teraz! W myśl trendów na 2016 rok witryna, w odświeżonej wersji, z impetem powraca do naszych wnętrz! I to w zupełnie odmienionej funkcji...

Witryna szklana w kuchni

Witryna szklana w kuchni zyskała bardzo funkcjonalną odsłonę. Nadstawka od klasycznego kredensu coraz częściej zastępuje górną zabudowę kuchenną. Skontrastowana stylistycznie z nowoczesnym opracowaniem dolnych szafek kuchennych, eklektycznie i z polotem zadaje szyku całej aranżacji.

Nowoczesna kuchnia wyłożona kamiennym łupkiem, z przeziernym lakobelem na ścianie nad blatem kuchennym czy w całości potraktowana modną okładziną z marmuru zyskuje ciepły akcent w postaci fornirowanej nadstawki szklanej witryny z miękko wyoblonymi szybkami i finezynym opracowaniem szczycików. Niby drobiazg, a "robi wnętrze"!

Witryna szklana: sypialniany składzik pościelowy

Szklana witryna w przestrzeni sypialni to propozycja dla miłośników upiększania domu i (a zatem) wielbicieli pięknych przedmiotów użytkowych. Kryterium zasadności przeszklonej witryny w sypialni w roli pościelowej garderoby? Przemyślany i konsekwentny dobór kolorystyki ręczników, bielizny pościelowej, firan, zasłon i obrusów.

Przeszklona witryna stać się może ekspozytorium naszych tekstyliów, które pięknie złożone i uporządkowane według ulubionego klucza (kolorami, wzorami, funkcją użytkową itp.) stworzą dodatkową dekorację sypialni. Do tego - dzięki przeszklonej ekspozycji - w łatwy sposób będziemy mogli zlokalizować ulubiony obrus czy świąteczną serwetę. Wszystko pod okiem i oko cieszy.

Szklana witryna: witryna różności w salonie

Witryna za szkłem w salonie to swego rodzaju come back mebla salonowego, jednak w zupełnie odformalizowanej roli. Witryna w salonie lub pokoju dziennym to mebel oswojony, przyjazny, z którym miło i nie strach jest przebywać.

W witrynce w salonie przechowujemy już nie tylko najcenniejsze domowe artefakty. Raczej przedmioty, które darzymy szczególnym "ulubieństwem". Modna roślina w trendy osłonce, marmurowy świecznik, kilka najcenniejszych dla nas książek, ulubiona filiżanka z Ćmielowa czy zdjęcie z uwiecznionym najpiękniejszym latem w życiu...

Szklana witryna w stylu skandynawskim

Szklana witryna doskonale wpasuje się również we wnętrze w stylu skandynawskim. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak zaaranżować takie wnętrze, skorzystaj z naszych inspiracji!

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY