Taka przyjemność i frajda jest możliwa pod naszym własnym sufitem. Wiszący fotel to połączenie standardowego fotela i hamaka. Takie meble do pokoju polecamy tym, którzy chcą przedłużyć wakacyjny odpoczynek, jak i tym, którzy chcą zaznać trochę tropikalnej rozkoszy. Podwieszane siedzisko w pokoju to doskonała alternatywa dla tych, którzy nie mogą cieszyć się własnym ogrodem i nie mają możliwości zawieszenia hamaka. Ogromną zaletą tego mebla we wnętrzach jest to, że nie musimy martwić się pogodą i możemy z niego korzystać do woli przez cały rok! Oto pomysły na wiszący fotel i hamak we wnętrzu.

Montaż wiszącego fotela: czyli o czym warto pamiętać

Istotne jest umiejscowienie fotela. Należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo jego użytkowania. Powinien wisieć tak, by nie odbijał się od ścian. W jego pobliżu nie powinny też znajdować się przedmioty. Najlepiej jest wyznaczyć kawałek przestrzeni przeznaczonej na wyłączność dla podwieszanego siedziska. Warto pomyśleć także o tym, co będzie znajdować się naprzeciw minihamaka. Tutaj znaczące są już nasze upodobania. Jednak faworytem do oglądania z fotela jest widok z przeszklonej ściany lub okna. Wiszące siedzisko montujemy do sufitu korzystając ze specjalnego zestawu do montażu wiszących foteli, w którego skład można wliczyć: liny, hak, sprężyny i większe kołki rozporowe. Fotel musi być stabilny. O maksymalnym obciążeniu decyduje producent produktu, ale jest to średnio do 100-120 kg.

Dla kogo hamak w pokoju?

Dla małego i dużego, jednym słowem dla każdego. Hamak to świetna propozycja do dziecięcego pokoju, która urozmaici maluchom czas. Jest to znakomity element aranżacji wnętrza. Jeśli chcemy nadać miejscu do wypoczynku przytulnego nastroju warto wiszący fotel umiejscowić w pobliżu kominka. Natomiast jeśli chcemy się przyjemnie pobujać np. oglądając telewizję, tętniący życiem salon będzie idealnym miejscem.

Podwieszane siedzisko i sztuka designu

Oferta na rynku z wiszącymi krzesłami jest ogromna i bardzo różnorodna. Możemy wybierać spośród kilku materiałów m.in.: eco-rattanu, tworzywa sztucznego, wikliny lub tkanin. Siedzisko może być wyłożone miękką poduszką. Oferta modeli i wzorów jest niemalże nieskończona. Kultowym modelem jest słynny wiszący fotel Bubble Chair, które przypomina połowę bańki mydlanej. Jest to projekt Fińczyka, Earo Aarnio z 1968 roku, zatem nie jest to nowość, ale design krzesła jest ponadczasowy.

Sama Donatella Versace zdecydowała się na wiszące krzesło, więc dlaczego by nie?