Fotele wiszące do pokoju, czyli jak wybrać podwieszane siedzisko

Fotele wiszące do pokoju to nie tylko element wystroju pomieszczenia, ale i meble wnoszące do niego atmosferę relaksu i wyciszenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią foteli wiszących do pokoju oraz poradami, jak wybrać i zamontować podwieszane siedziska.

Wiszący fotel we wnętrzach: meble do pokoju
Wiszący fotel we wnętrzach: meble do pokoju
Wiszący fotel we wnętrzach: meble do pokoju
Wiszący fotel we wnętrzach: meble do pokoju
Wiszący fotel we wnętrzach: meble do pokoju

Fotele wiszące do pokoju to połączenie standardowego fotela i hamaka. Takie meble do pokoju polecamy tym, którzy chcieliby wprowadzić w swoim salonie atmosferę (wakacyjnego) wypoczynku, jak i tym, którzy lubią stosować oryginalne rozwiązania w swoich mieszkaniach. Podwieszane siedzisko w pokoju to doskonała alternatywa dla tych, którzy nie mogą cieszyć się własnym ogrodem i nie mają możliwości zawieszenia hamaka.

Sprawdź też: salon - galerie zdjęć >>>

Ogromną zaletą tego mebla we wnętrzach jest to, że nie musimy martwić się pogodą i możemy z niego korzystać do woli przez cały rok! O czym warto pamiętać, decydując się na zakup fotela wiszącego?

Zdjęcia hamaków we wnętrzu

Obejrzyj też aranżacje z hamakiem we wnętrzu w roli głównej

Hamak w nowoczesnym salonie z kuchnią
camera

Hamak we wnętrzu: ładne inspiracje jak go zamontować

LISTA ZAKUPÓW

W jakim pomieszczeniu zamontować fotel wiszący z sufitu?

Dla małego i dużego, jednym słowem dla każdego. Fotel podwieszany to świetna propozycja do dziecięcego pokoju, która urozmaici dzieciom czas. Jest to znakomity element aranżacji wnętrza. Jeśli chcemy nadać miejscu do wypoczynku przytulnego nastroju, warto wiszący fotel wiszący do pokoju umiejscowić w pobliżu kominka. Natomiast jeśli chcemy się przyjemnie pobujać np. oglądając telewizję, tętniący życiem salon będzie idealnym miejscem dla wiszącego fotela.

Gdzie w pomieszczeniu umieścić fotel wiszący?

Istotne jest umiejscowienie fotela wiszącego do pokoju. Należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo jego użytkowania. Powinien wisieć tak, by nie odbijał się od ścian. W jego pobliżu nie powinny też znajdować się przedmioty. Najlepiej jest wyznaczyć kawałek przestrzeni przeznaczonej na wyłączność dla podwieszanego siedziska. Warto pomyśleć także o tym, co będzie znajdować się naprzeciw minihamaka. Tutaj znaczące są już nasze upodobania. Jednak faworytem do oglądania z fotela wiszącego z sufitu jest widok z przeszklonej ściany lub okna. 

Sprawdź też: Fotel Chierowskiego 366 - polski design prosto z lat 60. >>>

Wiszące siedzisko montujemy, korzystając ze specjalnego zestawu do montażu wiszących foteli, w którego skład można wliczyć: liny, hak, sprężyny i większe kołki rozporowe. Fotel musi być stabilny. O maksymalnym obciążeniu decyduje producent produktu, ale jest to średnio do 100-120 kg.

Hamaki do pokoju i sztuka designu

Oferta na rynku z wiszącymi krzesłami do pokoju jest ogromna i bardzo różnorodna. Możemy wybierać spośród kilku materiałów m.in.: eco-rattanu, tworzywa sztucznego, wikliny lub tkanin. Siedzisko może być wyłożone miękką poduszką. Oferta modeli i wzorów jest niemalże nieskończona. Kultowym modelem jest słynny wiszący fotel Bubble Chair, które przypomina połowę bańki mydlanej. Jest to projekt Fińczyka, Earo Aarnio z 1968 roku, zatem nie jest to nowość, ale design krzesła jest ponadczasowy.

Sama Donatella Versace zdecydowała się na wiszące krzesło, więc dlaczego by nie?

Galerie zdjęć: Hamaki i fotele wiszące, fotele designerskie

Zapoznaj się z inspirującymi zdjęciami hamaków i foteli wiszących do domu i ogrodu oraz designerskimi fotelami prosto od polskich projektantów!

NIE PRZEGAP

Wisząca huśtawka w biało-szarym salonie
camera

Huśtawka, hamak, fotel hamakowy, fotel wiszący: relaks w domu, na tarasie, w ogrodzie

LISTA ZAKUPÓW

Fotel Fin
camera

Designerskie fotele polskich projektantów

Autor: www.gotowewnetrza.pl

LISTA ZAKUPÓW

Bujany
camera

Szary fotel w salonie: modny i wygodny

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Gospodarek Zdjęcia: Materiały prasowe IKEA, Mariusz Bykowski, Materiały prasowe Dutchhouse HKliving, Materiały prasowe Rattan, Aleksandra Laska, Barbara Sokołowska

POLECANE ARTYKUŁY