Wiosenne metamorfozy: jak niewielka zmiana daje niezwykły efekt aranżacyjny

Wiosenne zmiany w otoczeniu? Czemu nie. Jeśli wraz z nadejściem nowej pory roku masz ochotę na przearanżowanie swojej przestrzeni, proponujemy kilka trendy rozwiązań, które na pewno wprowadzą każde mieszkanie w nowy wymiar wystroju.

Meble betonowe Modern Line kolekcja Gravity
Betonowa donica Modern Line
Betonowa donica Modern Line
Betonowa donica Modern Line
Betonowa półka Modern Line

Metamorfoza wnętrz i zmiana ich w miejsca wyjątkowe wcale nie wymaga wielu skomplikowanych zabiegów. Czasami wystarczy postawić na odpowiedni wybór jednego detalu: zastąpienie starego mebla nowym, zmianę materiałów, kolorów czy dodatków, by zwykłe pomieszczenie nabrało wyjątkowości lub świeżości.

Oryginalne formy mebli

Nowoczesne stoły i krzesła to wyposażenie coraz częściej wybierane do wnętrz naszych mieszkań. I to właśnie one mogą odegrać kluczową rolę we wiosennych domowych metamorfozach. Wymiana tradycyjnego stołu, stolika lub krzeseł na awangardowe to rozwiązanie, które może dać świetne rezultaty. Dla odważnych i chcących uzyskać wyjątkowe efekty aranżacyjne doskonałym rozwiązaniem może być wykorzystanie mebli o oryginalnych formach lub wykonanych z nietypowych materiałów. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na beton architektoniczny, który w połączeniu z ocieplającymi jego wizerunek materiałami (np. drewnem) stanowi świetny i naprawdę wyjątkowy budulec mebli. Surowość betonu świetnie komponuje się z różnym wnętrzami, dlatego wymiana tradycyjnego stołu, stolika kawowego czy stołka na betonowy pozwoli na szybką i niezwykle efektowną metamorfozę wielu aranżacji.

Odważne ściany i podłogi

Kluczem do przeobrażenia wnętrz może być zmiana koloru czy struktury ściany lub podłogi. Ta opcja metamorfozy pomieszczenia jest chyba najpowszechniej stosowanym zabiegiem na wiosnę. W zależności od tego, jak bardzo chcemy inwestować (tzn. czy mamy ochotę na większy remont czy nie) możemy postawić na różne rozwiązania. Jeśli marzy nam się metamorfoza pomieszczenia, a nie chcemy zbyt mocno ingerować w wystrój ścian, możemy sięgnąć po odważne detale dekoracyjne. Im bardziej wyjątkowy efekt mamy zamiar osiągnąć tym bardziej nietypowe materiały powinniśmy wybrać. Tutaj z pomocą przychodzą nam trendy, a co za tym idzie, materiały takie jak beton architektoniczny. Płyty z niego wykonane mogą być wykorzystane na ścianie lub podłodze jako okładzina w różnych formach: na całości lub właśnie jako efektowny dodatek czy odważna dekoracja zajmująca niewielką część ścian lub posadzek w pomieszczeniu. Okazuje się, że obłożenie płytami fragmentu ściany (np. w holu lub nad wezgłowiem łóżka) albo wykonanie z nich niewielkiego detalu dekoracyjnego potrafi dać świetne efekty aranżacyjne i odmienić pomieszczenie nie do poznania.

betonowa donica modern line

Moc  dodatków

Najpopularniejszym sposobem na metamorfozę charakteru pomieszczenia jest zastosowanie tak prostych zabiegów jak wprowadzenie lub wymiana w nim dodatków.  Należy pamiętać, że zmiana kolorów lub materiałów: zasłon, poduszek, kap, lamp, ramek na zdjęcia, dywaników, wazonów, donic i wielu innych elementów powinna odbywać się w zgodzie z jakąś odgórnie przyjętą zasadą (np. zestawienia oscylujące wokół tych samych czy kontrastujących kolorów) lub w ramach jednego stylu. Pomoże nam to uniknąć niepożądanego efektu chaosu. Odważnym i chcącym uzyskać bardziej spektakularny efekt polecamy sięgnięcie po nietypowe materiały. I tutaj ponownie z pomocą przychodzi beton architektoniczny.

Beton na szeroką skalę

Świetne efekty aranżacyjne daje zastosowanie we wnętrzach betonu w szerszym wymiarze – betonowa posadzka w połączniu z meblem lub dodatkiem to jednak rozwiązanie dla niebojących się zmian. Tym, którzy w jakiś sposób chcieliby podążać za trendami, a nie mają ochoty na zbyt dużą ingerencję w zastosowane dodatki proponujemy wprowadzenie do pomieszczeń betonu w innym wymiarze. Świetnie sprawdzą się tutaj betonowe donice lub elementy dekoracyjne w formacie kubików. Zastosowane osobno lub zestawione razem mogą podkreślić piękno roślin lub stanowić nietypową ozdobę w nowoczesnych salonach, sypialniach, łazienkach czy holach. Przy odrobinie wyobraźni z betonu można wyczarować i inne dodatki – o różnym zastosowaniu, kształcie, kolorze, a nawet fakturze. Wielu producentów daje już teraz możliwość wykonania elementów z betonu w ramach tzw. projektów specjalnych. A to otwiera sporo możliwości przed tymi, którzy chcieliby odmienić swoje wnętrza wyjątkowymi dodatkami.

Więcej o betonie architektonicznym na www.modernline.info.pl

 

NIE PRZEGAP

Ocena: 5
Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY