Więcej niż światło – Kanlux już od 30 lat na polskim rynku

Polska firma Kanlux powstała w 1989 roku w śląskim Radzionkowie i do dziś znajduje się tam jej siedziba. 30 lat historii pozwoliło firmie dynamicznie się rozwinąć, a także znacznie poszerzyć ofertę produktową. Dziś jest jedną z wiodących europejskich firm, która dostarcza oświetlenie i je produkuje. Ale nie tylko o samo oświetlenie chodzi. Czas bliżej się przyjrzeć Kanluxowi!

Kanlux – 30 lat historii i nie tylko oświetlenie
Kanlux – 30 lat historii i nie tylko oświetlenie
Kanlux – 30 lat historii i nie tylko oświetlenie
Kanlux – 30 lat historii i nie tylko oświetlenie
Kanlux – 30 lat historii i nie tylko oświetlenie

Mała firma założona przez ojca i syna – tak zaczyna się historia firmy Kanlux. Jej twórcy mieli jasno określony (jak na firmę oświetleniową przystało) cel, a dziś Kanlux oferuje blisko 3500 produktów w 40 krajach świata. Jakimi wartościami się kieruje? Przede wszystkim rozumie potrzeby klienta, odmienia szarą rzeczywistość i dzieli się pasją z użytkownikami swoich produktów. Wszystko zaczęło się od żarówek i świetlówek, po to by wreszcie dotrzeć do źródeł LED. Na tym jednak nie koniec, bo w ofercie pojawiły się także oprawy oświetleniowe (dla domu, do pracy, garażu, ogrodu), a także inne produkty. Dziś Kanlux rozświetla już tysiące mieszkań, setki biurowców i inwestycji.

Więcej niż światło – oferta firmy Kanlux

Kanlux to nie tylko produkty oświetleniowe, lecz także marka MOWION by Kanlux, czyli cała gama osprzętu elektroinstalacyjnego, oraz IDEAL TS by Kanlux, w której można znaleźć kompleksowe rozwiązania z zakresu aparatury modułowej. Spółki Kanlux (10 – razem z Kanlux SA) mieszczą się w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Niemczech, w Rosji, na Ukrainie, w Bułgarii, a przedstawicieli firmy można znaleźć też w krajach nadbałtyckich, w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i we Francji, gdzie niedawno powstała najmłodsza spółka.

Kanlux w liczbach

 - 3500 pozycji asortymentowych

- ponad 3000 obsługiwanych podmiotów gospodarczych

- ponad 300 zatrudnionych pracowników w Europie

- ponad 50 prestiżowych nagród

- certyfikaty jakości (m.in. ISO9001:2015)

- 4670 m² powierzchni magazynowej wysokiego składowania

- 9225 miejsc paletowych

- realizacja zamówień krajowych w 24 godziny

Rozwój firmy na przestrzeni 30 lat

Centrala Kanlux od lat mieści się w tym samym budynku, co nie oznacza, że firma się nie rozwija. Po rozbudowaniu laboratorium badawczego Kanlux, wybudowaniu własnego centrum logistycznego i stworzeniu nowoczesnego TechParku Kanlux nadszedł kolejny etap – własna produkcja w Fabryce Kanlux z najlepszych komponentów. Oprawy dopasowywane są do wymagań inwestycji oświetleniowych, tak aby wszystko było skrojone na miarę potrzeb klientów. Bezpieczeństwo, idealne dopasowanie i gwarancja jakości – tym wyróżniają się produkty z Fabryki Kanlux. Kanlux ALIN, Kanlux OFIS i Kanlux FUTURIO to trzy pierwsze rodziny opraw, które powstają od początku do końca w firmie.

TechPark Kanlux – centrum technologii i inspiracji

W 2017 roku firma Kanlux otworzyła centrum technologiczno-ekspozycyjne w Radzionkowie – TechPark Kanlux. To tu gości klientów, elektroinstalatorów, hurtowników, projektantów, architektów, a także innych partnerów. Wśród odwiedzających znajdują się również studenci i wykładowcy z Politechniki Śląskiej, przyjaciele z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a także wielu innych sympatyków. Tu też organizowane są szkolenia i spotkania, podczas których można zobaczyć, jak pracują specjaliści oraz powstają najlepsze pomysły.

W TechParku Kanlux mieści się też laboratorium badawcze – Kanlux LAB, w którym produkty są sprawdzane i testowane, tak aby były w pełni bezpieczne, a zarazem interesujące wzorniczo i funkcjonalne.

Znajduje się tu również miejsce inspiracji – Showroom Kanlux z produktami w działaniu. Można się więc zapoznać z najpopularniejszymi produktami Kanlux oraz wchodzącymi nowościami.

Warto wiedzieć: TechPark Kanlux, w tym showroom oraz laboratorium, można zwiedzić w trakcie wirtualnego spaceru.

Własne centrum logistyczne

Na Śląsku – w Siemianowicach Śląskich – zlokalizowane jest również centrum logistyczne Kanlux. To miejsce także tętni życiem, a pracownicy robią wszystko, aby produkty trafiły jak najszybciej do klientów. Warto podkreślić, że 98% przesyłek dociera na miejsce już następnego dnia po zamówieniu.

NIE PRZEGAP

Ocena: 5
Zdjęcia: Kanlux

POLECANE ARTYKUŁY