Salon to przestrzeń wielofunkcyjna, w której znajduje się zazwyczaj wiele przedmiotów dekoracyjnych oraz codziennego użytku. Wybierając nowe meble do salonu powinniśmy, więc wziąć pod uwagę ich ilość i sposób w jaki można przechowywać w nich rzeczy. Czy są tam szafki z regulowaną wysokością półek oraz szuflady? Gdzie ułożyć książki i płyty? Jak wyeksponować zastawę stołową? Weźmy też pod uwagę fakt, że rzeczy zazwyczaj nam przybywa. Jeżeli czujemy, że brakuje nam doświadczenia i pomysłów w urządzaniu i doborze kolorów do salonu warto pomyśleć o gotowych zestawach mebli. Najlepiej takich, które zagwarantują oprócz spójnej kolorystyki i wzornictwa możliwość szybkiej zmiany lub łatwej rozbudowy aranżacji salonu w przyszłości.

Aranżacja salonu: spójna stylistyka i kolorystyka

Pokój dzienny jako przestrzeń wielofunkcyjna staje się centrum domowego życia rodzinnego. Spędzamy tu wolny czas po pracy, bawimy się z dziećmi, oglądamy telewizję, jemy wspólny posiłek, przyjmujemy gości. Coraz częściej zdarza nam się także pracować w domu, dlatego w salonie przydaje się kącik do pracy czy miejsce do schowania laptopa, segregatorów.

Sprawdź też: urządzamy każde wnętrze z salonem Agata - akcja specjalna >>>

Jednak to sposób spędzania czasu wolnego najbardziej wpływa na aranżację salonu. Większość z nas lubi oglądać filmy, seriale, sport, a dzieci bajki i granie na konsoli. Stąd w aranżacji salonu bardzo ważnym meblem jest szafka rtv lub meblościanka z miejscem na telewizor. Wybierając szafkę upewnijmy się, czy pomieści cały nasz sprzęt rtv i płyty. Gotowe szafki rtv i meblościanki mają wyjątkową zaletą – ukryją całą, niezbyt atrakcyjną plątaninę przewodów. Wybierając regały i komody sprawdźmy, czy jest w nich wystarczająco dużo miejsca na zastawę stołową. Myślmy także o przyszłości i przechowywaniu rzeczy, których będzie z czasem przybywało. W strefie wypoczynkowej nie może zabraknąć stolika kawowego i stolików pomocniczych – jeśli oczywiście jest na nie miejsce obok kanapy. Stolik kawowy przyda się nie tylko podczas oglądania filmów, ale może być również wygodnym miejscem do pracy. Jakie są plusy gotowych zestawów mebli do salonu? Kompleksowe porządkowanie przestrzeni i stylistyczna spójność. Co więcej, meble z wybranej przez nas kolekcji sprawdzają się na każdym etapie życia. Dobierajmy je tak, żeby spełnić swoje teraźniejsze potrzeby, ale z możliwością rozbudowy bez konieczności wymiany wszystkich mebli. Dzisiaj nie mamy dekoracyjnych plakatów i zdjęć do salonu? Półkę, gdzie je ustawimy możemy kupić później.

Z bogatej oferty salonów Agata wybraliśmy 3 kolekcje mebli do pokoju dziennego GENETIC, TONY i CITY. Każda z nich składa się z takich elementów, które pozwalają na wyjątkowe i ciekawe aranżacje dopasowane do wielkości salonu i potrzeb domowników, bez konieczności kupowania całego kompletu mebli.

GENETIC

Kolekcja GENETIC, z oferty sieci Agata, składa się między innymi z szafy, witryny, witryny wiszącej, szafki TV, komody, półki ściennej i stolika kawowego. Nowoczesne, przenikające się bryły z kolekcji GENETIC, w przyjemnych neutralnych kolorach, spodobają sie osobom dynamicznym, wybierającym niebanalne rozwiązania. Odcienie jasnego drewna i koloru beżowego wprowadzą do salonu harmonię i pozwolą na swobodę wyboru dodatków dekoracyjnych.

TONYKolekcja TONY, z oferty sieci Agata, składa się między innymi z pasujących do siebie: komód, witryny, szafy i szafki rtv. Meble z kolekcji TONY charakteryzują się prostotą i elegancją. Połączenie ciepłego dekoru dąb sangallo z  frontami  w białym połysku to ciekawe zestawienie kolorów, które sprawdzi się w wielu nowoczesnych aranżacjach. Dekoracyjne frezowania mebli zastąpiły tradycyjne uchwyty.

CITY

Kolekcja CITY, z oferty sieci Agata, składa się z 8 elementów: 2 komód, 2 witryn, szafki TV, panelu ściennego z półkami i szafki. Kolekcja CITY charakteryzuje się minimalistyczną stylistyką i śnieżnobiałą kolorystyką. Meble spodobają się osobom podążającym za najnowszymi trendami. Jasna kolorystyka sprawi, że salon będzie wydawał się większy.

Aranżacja salonu: wskazówki dotyczące doboru mebli - co warto wiedzieć i o czym pamiętać


•    Pamiętaj: przed zakupami w sklepie meblowym zrób rzut pomieszczenia ze zwymiarowanymi ścianami, oknami i punktami elektrycznymi – nie zastawisz wtedy meblami potrzebnych gniazd i łączników elektrycznych oraz okien

•    Zwróć uwagę: na wielkość mebli i możliwość łączenia elementów kolekcji w różnych układach oraz pozwalających na zmiany aranżacji

•    Warto wiedzieć: meble w kolorach neutralnych i białe przetrwają w aranżacji salonu znacznie dłużej. Nie znudzą się tak szybko, jak meble kolorowe. Łatwiej do nich dobierać tekstylia oraz dodatki dekoracyjne sezonowe i świąteczne

•    Zrób zdjęcia: swojego salonu i pokaż je sprzedawcy – chętnie Ci doradzi i wskaże, która kolekcja spełni Twoje oczekiwania