Urządzamy salon. Meble w stylu neofolk w pokoju

Urządzając salon połączony z jadalnią sięgnęliśmy po meble w stylu neofolk. Spodobały się nam: czarna metalowa lilijka i unowocześniony łowicki pasiak zdobiące meble do pokoju - znak rozpoznawczy nowej kolekcji mebli VOX.

Meble w stylu neofolk w salonie
Meble w stylu neofolk w salonie
Meble w stylu neofolk w salonie
Meble w stylu neofolk w salonie
Meble w stylu neofolk w salonie

Urządzając salon ważnym elementem jest wybór mebli. W naszej aranżacji wybraliśmy meble z kolekcji Mebli Vox, gdzie czystość formy - czyli to, co najlepsze w nowoczesności - łączymy z tym, co urocze w tradycji. Urocze, a nie uroczyste. Meble nawiązują do motywów ludowych. Ale jak ognia unikamy dosłowności, odpustowej przesady, kogucików na druciku i pawich piór. Modernizując w ten sposób wystrój salonu, odświeżamy swoją tożsamość kulturową. W ciągu ostatniego roku ludowe wzory trafiły spod strzech pod betonowe stropy i na ceglane ściany - już nie czerwone, ale białe, czarne i grafitowe. W tej neutralnej scenerii prezentują się najkorzystniej. Spójrzmy na zdjęcia przedstawiające egzotycznych modeli ubranych w polskie stroje - jak one ożywiają przestrzeń!

Kurpiowskie leluje, góralskie parzenice i łowickie pasiaki. Subtelne i dyskretne, ale z charakterem. Zabawa formą. Takie czerpanie inspiracji z tradycji doskonale wpisuje się w stylistykę współczesnych wnętrz.

Folklor cytowany jest także na gładkich (bezuchwytowych) frontach mebli i w obiciu pufa oraz tapicerce krzeseł. Na obiciach krzeseł pojawiają się elementy dekoracyjne inspirowane haftem krzyżykowym. Nie muszą to być tematy rozbuchane, żywcem przeniesione z pól i łąk. Wystarczy rozpoznawalny motyw: czarne leluje (lilie) i rozpikselowane hafty. Jakby komputerowe emotikony. Kod nowej Młodej Polski.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Piotr Baran Stylizacja: Kasia Sawicka Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY