Orientalne wnętrza w stylu kolonialnym spodobają się osobom lubiącym dalekie podróże. Są ciepłe i eleganckie. Stylowe meble kolonialne występują w głębokim, ciemnobrązowym wybarwieniu. Urządzając salon w stylu kolonialnym pamiętajmy, że ważne są też dekoracje i pamiątki. Oprócz egzotycznych gatunków drewna, m.in. wenge, mahoń, palisander, teak, heban, występują naturalne materiały: rattan, trawa morska, wiklina, sznurek, trzcina.

Salon: wnętrza orientalne

Do ciemnych mebli kolonialnych w salonie pasują jasne, neutralne kolory ścian i ciemna podłoga. Można je bezpiecznie łączyć z kolorami ziemi, ale pamiętajmy, że są wyraźnym elementem we wnętrzu. Pasują do nich naturalne tkaniny i materiały. Salon kolonialny lubi też motywy zwierzęce, np. cętkowane i łaciate dywany czy poduszki, a także skórzane kanapy, fotele, sofy.

Meble kolonialne

Meble kolonialne wykonane z litego drewna są masywne i trwałe. Czyścimy i konserwujemy je używając wosku bądź specjalnego mleczka. Często bogato rzeźbione, narzucają styl całemu wnętrzu. Dlatego meble kolonialne najlepiej prezentują się w przestronnych mieszkaniach. Jeśli mamy mały salon to można tylko zdecydować się na jeden element, np. kolonialną skrzynię czy witrynę, która się wyróżni i nada charakter mieszkaniu. Pamiętajmy, że tego typu meble drewniane są sprzedawane jako pojedyncze egzemplarze, a nie jako komplety.