Trendy 2016: rośliny w mieszkaniu. Co rośliny dają wnętrzu?

Rośliny w mieszkaniu trendem 2016 roku? Jak rośliny wpływają na wnętrze i aranżację? Co dzięki roślinom w domu możemy osiągnąć w aranżacji salonu lub kuchni? Jak rośliny budują i dzielą przestrzeń? Oto podpowiedzi, jak eksponować kwiaty w mieszkaniu.

Rośliny w domu jak je eksponować
Rośliny w domu jak je eksponować
Rośliny w domu jak je eksponować
Delikatne rośliny ozywiają wnętrza w stylu skandynawskim
Rośliny w domu jak je eksponować

Nie ma nic bardziej pierwotnego i bliższego człowiekowi niż przyroda. Nie ma też piękniejszego dodatku do wnętrz niż rośliny. Są trendem ponadczasowym – rośliny pasują do każdej aranżacji i pomieszczenia. Duże, małe, doniczkowe, w wazonach, na balkonach, czy wewnątrz domu – im ich więcej, tym lepiej.

Rośliny w mieszkaniu: trendy 2016

Monstery, palmy, kaktusy, paprocie, bluszcze – kwiaty na dobre skradły serca stylistów i projektantów wnętrz. Rośliny w mieszkaniu sprawiają, że wnętrza nabierają charakteru. Z każdego pomieszczenia pozwolą uczynić azyl, miejsce odpoczynku i relaksu, w którym można „zebrać myśli” po całym dniu poza domem.

Rośliny doniczkowe to najbardziej wdzięczny dodatek, który rozkwita na naszych oczach. Absolutny trend 2016 to wszelkiego rodzaju donice, wazony, szklane wazy, stare skrzynie, które stanowią, jakby przedłużenie roślin – oplatają je, wrastają w konstrukcję – są jednością. Jeszcze jakiś czas temu, rośliny w domu kojarzyły się z parapetem zastawionym białymi doniczkami. To stereotypowe postrzeganie kwiatów dawno przestało obowiązywać. Obowiązująca tendencja w trendach brzmi: im bardziej oryginalnie, tym lepiej. Do łask wracają wiklinowe donice oraz plecionki podwieszane pod sufitem. W połączeniu z nietypowymi i egzotycznymi roślinami, wprowadzają duszę do każdego mieszkania.

NIE PRZEGAP

Rośliny w domu: jak rośliny budują przestrzeń?

Rośliny mogą nadawać charakteru wnętrzom, oddzielać od siebie pomieszczania, zakrywać mankamenty, bądź optycznie powiększać przestrzeń. Umiejętne i przemyślane dobranie kwiatów, może zmienić dom nie do poznania. Kwiaty mają nie tylko walory estetyczne, posiadają też korzystne właściwości dla zdrowia. Floryści radzą, aby na co dzień otaczać się roślinnością, ponieważ dobrze wpływa na nasze samopoczucie, pochłania szkodliwe substancje, poprawia wilgotność powietrza, a co najważniejsze, sprawia, że czujemy się zrelaksowani. Rośliny mogą towarzyszyć nam wszędzie – otaczać nas z każdej strony, a tam gdzie są kwiaty, musi być wiosna – dzięki takim dodatkom, zawita do naszych domów, szybciej niż ta kalendarzowa.

Modne wiszące kwietniki w oknach
camera

Rośliny zielone w aranżacji wnętrz: powrót do natury

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 5
Źródło: Malabelle Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY