Skóry na podłodze jako dywany pojawiają się bardzo często w tak lubianym przez nas stylu skandynawskim. Znane jest nam zamiłowanie Skandynawów do wykorzystywania materiałów przede wszystkim naturalnych. A skoro skóry i tak powstają przy okazji  innych działalności człowieka czemu ich nie wykorzystywać?

Miękki dywan na zimowe wieczory

Skóry jako dodatki do domu będą pasowały w swojej naturalnej formie przede wszystkim do stylu skandynawskiego, loftowego ale  i do coraz bardziej popularnego stylu eko. Ciekawostką są  skóry  farbowane w jednym ale kompletnie abstrakcyjnym kolorze, na przykład czerwonym, lub farbowane tak by przypominały zebrę lub ocelota.

Miejsce na skórzany dywan

Dywan ze skóry znakomicie sprawdzi się pod stolikiem kawowym w pokoju dziennym , w bliskim otoczeniu strefy kominkowej i pod biurkiem w gabinecie. Trend na dywany ze skóry obejmuje przede wszystkim dywany z jednego kawałka skóry. Mniejszą popularnością cieszą się dywany patchworkowe, zszywane z wielu małych elementów, niemniej w ascetycznych i minimalistycznie urządzonych wnętrzach odnajdą się jako niezwykle stylowy i oryginalny detal.