Kolorem roku 2015 według Instytutu Pantone zostało uwodzicielskie bordo czyli kolor Marsala. Nazwa barwy pochodzi od włoskiego wina, które powstaje w okolicy Marsala na Sycylii. Kolor ten szybko został przyjęty z dość dużym entuzjazmem i pojawia się nie tylko w modzie, designie, ale stał się również jednym z ważniejszych trendów wnętrzarskich. W poprzednich latach wiodącymi kolorami były: Radiant Orchid, Emerald, Tangerine Tango czy Blue Irys. Teraz przyszedł czas na stonowaną, ale i niezwykle uwodzicielską i zmysłową barwę.

Dodatki do domu w kolorze Marsala!

Kolor brudnej rdzy przez krytyków uznawany jest za niezwykle trudną barwę, z którą ciężko znaleźć pozytywne skojarzenia. Jednak niewątpliwie kolor ten będzie hitem roku 2015, pojawiając się w każdej dziedzinie życia. Zdominował on już przemysł modowy i urodowy, a teraz przyszedł czas na design i rynek wnętrzarski. Chcąc zmienić aranżacje wnętrza i wprowadzić do niego kolor Marsala nie musimy decydować się na dużą metamorfozę. Wystarczy, że do wnętrza wprowadzimy dodatki w modnym kolorze. Mogą to być dekoracyjne poduszki czy pledy, które ozdobią salon czy sypialnię, ręczniki do łazienki czy stojak na wino, który postawimy na kuchennym blacie. Decydując się na dodatki w modnym kolorze warto pamiętać, aby pasowały one do aranżacji całego wnętrza.

Dodatki do domu: z jakimi barwami łączyć kolor Marsala?

Kolor Marsala doskonale komponuje się ze stonowanymi barwami. Rdzawe lub przybrudzone bordo świetnie wygląda również w wersji total look. Ten ziemisty kolor kojarzony jest z naturą, a co za tym idzie doskonale współgra z wszystkimi odcieniami beżu, brązu, szarości i zieleni. Dla odważnych Instytut Pantone proponuje połączenie marsali z błękitem, różem czy pomarańczem.