W sklepach znajdziemy ogromną ofertę świec ozdobnych. Wśród nich zapachowe, dekoracyjne, wymagające naczń lub świeczników. Inne stosuje się w salonie, a inne w łazience, na tarasie czy w sypialni. 

Co warto wiedzieć o paleniu świec ozdobnych

  • Ogranicz czas palenia i trzymaj się ściśle informacji na opakowaniu. Czas palenia świeci zależy od opakowania, dodanego zapachu oraz z czego jest zrobiona. 
  • Znajdź dobre i bezpieczne miejsce dla świecy. Nie pal ich w przeciągach, ponieważ płomień będzie drgał. Wówczas wosk nie będzie się równo spalła, a świeca się zmarnuje. 
  • Włóż świece na kilka godzin do lodówki, a będą dłużej się palić. 
  • Pilnuj by knot był krótki. Przytnij go do 5 mm przy każdorazowym paleniu świecy. Długi knot pali się dużym płomieniem i daje więcej sadzy. 

Jak dobierać świece?

Świeczki do podgrzewaczy są tanie i wielofunkcyjne. Włożone do małych naczyń są również bezpieczne w użyciu w każdym pomieszczeniu. Najładniej wyglądają w masie, grupowo ułożone np. na parapecie, komodzie, stole. Idealne do kominka aromaterapeutycznego, który sprawdzi się w łazience oraz sypialni. 

Przeczytaj także: zapach w domu. Aromaterapia - jak stosować olejki eteryczne?

Długie świece ozdobne sprawdzą się na stole, w ozdobnym świeczniku. Długo się palą, ale warto przesunąć zewnętrzny brzeg do knota, kiedy wosk się topi. Wbrew pozorą długie świece dają najwięcej światła i dobrze oświetlają otoczenie.
Świece w naczyniach najczęściej są zapachowe. Warto zapach dobrze dobrać do potrzeb. Intensywne, kwiatowe nie sprawdzą się w salonie połączonym z kuchnią, ale do sypialni będą idealne. Świeże i rześkie zapachy polecane są do łazienki i przedpokoju. Do salonu, szczególnie połączonego z kuchnią, najlepiej wybierać świece dekoracyjne bez zapachu.

Sprawdź: z czego powinna być zrobiona dobra świeczka?

Jak usunąć wosk ze świecy?