Stylowy salon: fornirowane meble i błyszczące dodatki

Współczesna moda daje nam dużą swobodę w kreowaniu wystroju wnętrz. Decydując się na zestawienie w pokoju elementów charakterystycznych dla minionych epok z nowoczesnymi, trzeba postawić na jeden wiodący motyw. Wybieramy albo pionowe pasy na ścianie, albo fornirowane meble, albo roślinne wzory.

Stylowy salon
Stylowy salon
Stylowy salon

W strefie wypoczynku w salonie oprócz wygodnej sofy niezwykle istotne są harmonia i ład. O efekcie decydują uporządkowana kompozycja, geometryczne podziały płyt na ścianach i podłodze, proste meble, a także konsekwentne kontrastowe zestawienia barw. Umiejętne łączenie ciemnych i jasnych kolorów w pokoju pozwala wykreować dynamiczne wnętrze o zdecydowanym charakterze. Czarne tło ścian oraz nieco jaśniejsze, grafitowe podłogi dają możliwość wyeksponowania form mebli oraz rysunku słojów i ciepła drewna. Prostota form mebli to synonim elegancji. Miękkość wnosi do salonu kanapa o płynnej linii oraz naturalne materiały, futrzane pledy i poduchy.

Wystrój wnętrza

Charakterystyczne namalowane na ścianie wzory pionowych pasów, czerpiemy ze stylistyki lat 30, czyli art deco. Błyszcząca powierzchnia gresowych płyt podłogowych niczym lustro powiela wzór, potęgując zjawiskowy efekt oraz wizualnie powiększając przestrzeń. Odniesieniem do stylistyki art déco jest również konsekwentne zastosowanie czerni, bieli i odcieni szarości, elementów chromowanych. Istotną rolę odgrywają meble na wysoki połysk i błyszczące detale. Abażur lampy zdobią połyskujące w świetle kryształki, wnosząc do wnętrza powiew luksusu.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Kinga Zalewska-Stochmal (stylizacje) Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY