Grzejniki kolumnowe Purmo Delta łączą klasyczną formę z najnowocześniejszą metodą produkcji. Wyróżnia je nie tylko oryginalny design, wprowadzający klimat vintage do mieszkania ale także unikalna na skalę światową technologia kompletnego spawania laserowego zapewnia nadzwyczajną trwałość i wysokiej klasy design. Grzejniki kolumnowe Delta Laserline nawiązują kształtem do rozwiązań znanych od lat. Jednak najwyższa jakość i specyficzny design rur profilowanych w kształcie litery D, to znak technologii  XXI wieku.

Sprawdź też: akcja specjalna Ciepło w domu >>>

W procesie produkcji zastosowano w pełni zautomatyzowaną technologię kompletnego spawania przy pomocy wiązki laserowej. Spoina, która powstaje w wyniku takiego łączenia stali, ma minimalną szerokość i praktycznie eliminuje miejsca powstawania korozji. Ta unikalna technologia daje niezwykłą trwałość oraz nieskazitelny wygląd grzejnika.

W czy tkwi tajemnica wysokiej wydajności grzejników kolumnowych?

Rury o profilu D charakteryzują się, w porównaniu do klasycznych rur o przekroju kołowym, zwiększoną powierzchnią wymiany ciepła. Przekłada się to na wysoką wydajność grzejników z tej serii, a ciepło wypromieniowywane jest bardzo równomiernie. Dzięki dużemu odstępowi pomiędzy sąsiadującymi elementami grzejnika, model Delta jest wyjątkowo łatwy do czyszczenia. To cecha wyjątkowo istotna dla osób podatnych na alergie. Certyfikat higieniczny wystawiony przez Uniwersytet Kiloński potwierdza przydatność grzejników Delta, także w pomieszczeniach o podwyższonej aseptyce.

Grzejnik kolumnowy czy ławka? To i to!

Delta Column Bench to grzejnik dekoracyjny o poziomym układzie kolektorów. Opcjonalnie wyposażany jest w górny blat, dzięki czemu wygląda jak futurystyczna ławka i znajduje zastosowanie jako dodatkowe miejsce do siedzenia. O ile Delta Column Bench z zaokrągloną płytą blatu jest świetnym wyborem dla zwolenników opływowych kształtów, o tyle miłośników kątów prostych z pewnością oczaruje ławeczka Delta Column Bench V. Design tego modelu odznacza się pionowym układem kolektorów oraz pozbawioną wystających krawędzi formą, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje na ustawności.

Jak wykorzystać grzejniki kolumnowe w barze?

Z kolei Delta Bar to wyjątkowe i niezwykle efektowne połączenie grzejnika z bufetem. Górny blat w kształcie elipsy przypomina kontuar w klimatycznym pubie lub przytulnej kawiarni. W sytuacji domowej z pewnością ułatwi nam serwowanie napojów, przekąsek oraz deserów podczas rodzinnego spotkania albo kameralnej prywatki. Grzejniki Purmo Delta urzekają eleganckim wyglądem i intrygują elastycznością w zakresie zastosowania. Podobnie jak smartfony czy iPhony łączą w sobie kilka funkcji oraz inspirują do kreatywnych poszukiwań, w tym przypadku aranżacyjnych. Niewątpliwie stanowią ciekawą propozycję dla osób, które pragną nadać wnętrzu wyrazisty charakter i rozplanować przestrzeń w swoim domu w optymalny sposób.