Styl Hampton: stwórz wnętrza inspirowane stylem amerykańskich gwiazd

Wnętrze, jak z nadmorskiego apartamentu, nie wymaga plaży tuż za drzwiami i morskich fal za oknem. Wystarczy dobrać kolory, materiały i zainspirować się stylem amerykańskich gwiazd. Styl Hampton od lat wybierany jest przez największe sławy zza oceanu. Zdaniem specjalistów marki Dekoria.pl dzieje się tak za sprawą eleganckich, ale jednocześnie swobodnych i przytulnych aranżacji, bielonych mebli oraz mieniących się w słońcu dodatków.

Styl Hampton w aranżacji wnętrz
Styl Hampton w aranżacji wnętrz
Stylowa sypialnia: narzuta, zasłona, roleta z kolekcji Romantica Dekoria.pl
Rolety rzymskie Dekoria.pl: pomysł na gabinet
Dekoria styl Hampton

Nadmorskie miejscowości okolic wschodniego brzegu Long Island w stanie Nowy Jork to kolebka stylu Hampton, łączącego elegancję z atmosferą wypoczynku i relaksu. Z czasem małe miejscowości wzdłuż wybrzeża stały się także ulubionym miejscem wypoczynku największych gwiazd Hollywood. Zdaniem specjalistów marki Dekoria.pl dzieje się tak za sprawą eleganckich, ale jednocześnie swobodnych i przytulnych aranżacji wnętrz tamtejszej zabudowy, bielonych mebli oraz mieniących się w słońcu dodatków. Dziś i Ty możesz stworzyć taką przestrzeń w swoim wnętrzu. Wystarczy spełnić 7 zasad stylu Hampton.

Wakacyjne wnętrze skąpane w bieli, błękicie i szarości

Hamptons – skupisko niewielkich miejscowości położonych wzdłuż wybrzeża Long Island, kusi kurortowym charakterem, który zawdzięcza nie tylko swojemu malowniczemu położeniu, lecz także spójnej architekturze. W aranżacjach wnętrz w stylu Hampton królują stonowane barwy i naturalne dekoracje: złamana biel, przydymiony błękit, sprana szarość, naturalne drewno, piasek oraz kamienie. Łagodne zestawienia kolorystyczne koją zmysły i pozwalają na spokojny wypoczynek po ciężkiej pracy. Idealnie komponują się z eklektycznymi meblami, łączącymi dostojny styl klasyczny ze swobodną elegancją o wypoczynkowym charakterze.

 

Przytulny pokój, czyli poduszki oraz dywany

Tekstylia w stylu Hampton są niezbędne i występować powinny w dużej ilości! Im więcej, tym lepiej. Filozofią stylu jest umiejętne połączenie przytulnej atmosfery domowego wnętrza z eleganckim wykończeniem i odrobiną luksusu. Choć w aranżacji nadal czuć amerykański sznyt, to dzięki różnorodnym tekstyliom całość zyskuje bardziej swobodny charakter. Poduszki wykonane z tkaniny Cardiff lub Mirella, dzięki subtelnym barwom i wzorom, wpisują się w nienachlane wykończenie aranżacji rodem z Hamptons. Zestaw trzech sztuk dobranych kolorystycznie stworzy ciekawą kompozycję i doda wnętrzu dynamiki.

Doskonałe oświetlenie także po zmroku

W pomieszczeniach w stylu Hampton ogromną rolę odgrywa światło. Efekt świetlistego wnętrza uzyskamy dzięki zastosowaniu jasnej palety barw – delikatnej, subtelnej i optycznie powiększającej pokój. Po zmroku o rozświetlenie wnętrza zadbają liczne lampy, ustawione swobodnie w wielu miejscach pomieszczenia. Ich delikatne światło stworzy przyjemny nastrój i klimat. Dzięki lampom wnętrze staje się bardziej prywatne i przytulne. W tym celu sięgnij po wyjątkowe stołowe lampy ceramiczne. Są bardzo dekoracyjne, a do tego oświetlają przestrzeń zawsze, gdy tego potrzebujesz. To bardzo elegancki dodatek, którego nie powstydziłby się żaden nowojorczyk. We wnętrzach utrzymanych w stylu Hampton doskonale będzie wyglądać ceramiczna lampa Hekla - dzięki swoim naturalnym kolorom wprowadza do wnętrza przytulne ciepłe światło, stanowiąc gustowną ozdobę całego pomieszczenia.

Marynarskie wzory na maszt

Wszelkie inspiracje nadmorską kolorystyką - błękitem morza, bielą piany i chmur czy beżowym odcieniem piasku na plaży, w stylu Hampton są bardzo pożądane. Bez dwóch zdań w tej roli prym wiedzie kolor niebieski. Aranżacje w stylu Hampton to także piaskowa faktura i biało-niebieskie pasy.

Dekoria Cardiff

Pobielone meble i wiklinowe inspiracje

Przywołany już eklektyzm w punkt opisuje charakter nadmorskiej stylizacji w stylu Hampton. Wszystko jednak mieści się w granicach dobrego gustu oraz smaku. Moda na vintage oraz zestawianie ze sobą z pozoru niepasujących do siebie elementów, w Hamptons jest na porządku dziennym. Nikogo nie dziwią masywne, niemal antyczne meble retro w towarzystwie wiklinowego fotela. Eksperymentuj – tutaj możesz zdecydowanie więcej, niż w typowo amerykańskim, bardzo symetrycznym wnętrzu. We wnętrzach w stylu Hampton postaw nie tylko na zestawy wypoczynkowe, lecz także na dużo różnorodnych stolików oraz komód, np. tych z kolekcji Brighton. Dobrze wykonane drewniane meble same w sobie stanowią ozdobę. A do tego są po prostu ponadczasowe.

Dekoria biała komoda

Pastellove Dekoria(Nie tylko) kuchenne dodatki

Ozdoby i dekoracje są zawsze mile widziane – zarówno te mieniące się w świetle słońca, jak i bardziej codzienne. Leniwe dni spędzone na wczasach to także smaczne posiłki spożywane w domowym zaciszu. Do tego potrzebna Ci będzie odpowiednia zastawa, np. ceramika z kolekcji Pastellove. Piękne delikatne odcienie błękitu sprawdzą się na co dzień i od święta. Dodatkowo wybierz biało-granatową ceramikę oraz lśniące patery. Każde danie tak podane będzie smakować wyśmienicie.

Miłe otulenie w różnorodne tkaniny

Dzięki pełnej lekkości elegancji oraz stonowanym barwom styl Hampton zasługuje na miano ponadczasowego. Dla lepszego efektu warto jednak różnicować wykorzystywane w aranżacji tkaniny, bawić się wzorami i fakturami. Dzięki temu wnętrze stanie się bardziej trójwymiarowe i namacalne. Zarówno na zasłony,  poduszki, jak i pokrowce na meble w stylu Hampton nadają się takie tkaniny, jak Cotton Panama, Mirella, Marina, Granada.

Stylowy, elegancki, a jednocześnie bardzo swobodny i jakby stworzony do życia pełnego wrażeń - styl nadmorskiego klimatu Hamptons kusi harmonią, ciepłym światłem, przytulnością i niewątpliwą urodą każdego elementu, który się na niego składa. To jak, może skusisz się na odrobinę luksusu na co dzień?

Wszystkie wymienione wyżej materiały, a także wiele innych, znajdziesz na stronie Dekoria.pl

Ocena: 5
Zdjęcia: materiały prasowe Dekoria.pl

POLECANE ARTYKUŁY