Stoły i stoliki do nowoczesnego salonu: meble z betonu architektonicznego

Projekty salonów w stylu nowoczesnym są nadal bardzo na czasie. Dziś podpowiadamy, jakie stoły i stoliki warto zastosować w przestrzeni dziennej, jeżeli zależy nam na osiągnięciu wyjątkowego efektu aranżacyjnego. Nasza propozycja to meble betonowe!

Meble z betonu architektonicznego
Stolik z betonu
Meble z betonu architektonicznego
Meble z betonu architektonicznego
Meble z betonu architektonicznego

Nowoczesny salon, czyli jaki?

W nowoczesnych salonach króluje prostota i porządek. Umiłowanie minimalizmu, czyli zasada „mniej znaczy więcej”, jest obok funkcjonalności jedną z nadrzędnych cech tego typu pomieszczeń. Nie można jednak powiedzieć, że nowoczesne salony są skromne. Bo choć niepożądany jest w nich przepych, to nieobce są też im ciekawe łączenia kolorów i odważnych materiałów. Dzięki takim zabiegom nowoczesne salony zyskują na wyjątkowości i oryginalności.

Kolory i światło w nowoczesnym salonie

Salony w stylu nowoczesnym to królestwo stonowanych i jasnych barw, które dobrze odbijają światło i powiększają optycznie pomieszczenie. Dominują w nich biele, beże lub jasne szarości. Obok spokojnej kolorystyki w pomieszczeniach często pojawiają się kontrastowe barwy: ciemne (brązy, czernie) lub intensywne (czerwienie, fiolety, turkusy). Kolorystyka ta dotyczy zazwyczaj dodatków lub akcesoriów. Mają one za zadanie zdynamizować pomieszczenie oraz je ocieplić. W nowoczesnych salonach bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Dzięki niemu możemy podkreślić te elementy wystroju, które są dla nas szczególnie ważne, oraz wykreować dobry nastrój.

Meble i dodatki w salonach modern

Dążenie do minimalizmu znajduje również odzwierciedlenie w wyborze wyposażenia do nowoczesnych salonów. Po pierwsze, zastosowane w nich meble są proste w formie i kolorystyce, nie mają zdobień czy deseni, choć nierzadko wyróżniają się ciekawymi geometrycznymi kształtami. Po drugie, im mniej mebli w pomieszczeniu, tym lepiej. Nowoczesne salony nie mogą być przeładowane ani meblami, ani dodatkami, gdyż bardzo ważne jest w nich wrażenie przestrzenności pomieszczenia (nawet jeśli jest ono niewielkie). To dlatego wybór mebli czy dodatków powinien być starannie przemyślany. Zamiast ilości liczy się jakość oraz dobry design. Świetnym rozwiązaniem jest postawienie na jeden wyrazisty element czy charakterystyczny detal. W tej roli świetnie sprawdzą się np. lustro, stolik kawowy, podnóżek, lampa czy obraz.

Wyjątkowe meble do nowoczesnych salonów

Salony w stylu modern lubią nowoczesne materiały. Meble do nich wybierane to zazwyczaj stylowy design zamknięty w formę wykonaną z najbardziej popularnych współczesnych materiałów: stali, szkła, chromu czy drewna. W pomieszczeniach utrzymanych w duchu modern dobrze jednak postawić na coś wyjątkowego. Wyposażenie wykonane z nietypowych materiałów podkreśla unikalność danej aranżacji. Takim nietuzinkowym akcentem są meble z betonu architektonicznego.

Stolik kawowy w nowoczesnym salonie

Nowoczesne salony nie mogą obyć się bez sofy i stolika kawowego. Ten ostatni często odgrywa w nich ważną rolę – staje się centralnym elementem aranżacyjnym w pomieszczeniu. Do stylowego, harmonijnego i wyważonego pokoju dziennego warto wprowadzić choć jeden ożywczy kontrapunkt. Stolik kawowy o fantazyjnym kształcie, wyrazistym kolorze lub ciekawie łączący różne materiały dodaje salonowi dynamizmu. W tej roli znakomicie sprawdzi się stolik kawowy z betonu architektonicznego.

 Stolik kawowy z betonu

Stolik kawowy Focus stanowi wyrazisty, ożywczy element w nowoczesnym salonie

Fot. materiały prasowe Modern Line

Stoły w salonie minimalistycznym

Styl minimalistyczny jest odmianą nowoczesnego – z tą jednak różnicą, że w sposób diametralny ogranicza się w nim ilość mebli i dodatków. W takich salonach wyposażenie pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ stanowi ich główną dekorację. Oryginalny design, geometryczne kształty, nietypowe połączenia materiałów, najwyższa jakość – przy wyborze mebli do salonu minimalistycznego stawiajmy właśnie na to. Pamiętajmy jednak, aby zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej” postawić na oszczędność. Najlepiej, jeśli jeden element wyposażenia stanowi ozdobę salonu, reszta zaś jest dla niego stonowanym tłem. Urządzając salon w stylu minimalistycznym, warto więc postawić na fantazyjny w formie stół, np. wykonany z betonu architektonicznego.

NIE PRZEGAP

 Stół z betonu architektonicznego

Efektowny stół z kolekcji Gravity to idealny wybór do minimalistycznego salonu bądź jadalni

Fot. materiały prasowe Modern Line

Meble z betonu architektonicznego mają wiele zalet: są praktyczne (mocne i wytrzymałe), odporne na działanie warunków atmosferycznych (świetne do wykorzystania również na zewnątrz!) oraz bardzo uniwersalne. W nowoczesnym wystroju stają się zaś efektownym, lekko awangardowym akcentem, a przez to sposobem na unikalną, piękną aranżację.

Więcej informacji znajdziesz na www.modernline.info.pl

Właścicielem marki Modern Line jest firma Bruk Sp. z o.o.

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe Modern Line

POLECANE ARTYKUŁY