Pokój dzienny to zazwyczaj wygodna sofa wraz z fotelem, niewielka meblościanka, dekoracyjna komoda czy system półek do przechowywania. Umeblowanie salonu warto dopełnić oryginalnym stolikiem kawowym. Pozornie drobny element aranżacji, w rzeczywistości jest nie tylko dekoracją wnętrza, ale przede wszystkim meblem niezwykle praktycznym. Jak sama nazwa wskazuje, stoliki kawowe służą głównie do odstawienia kawy czy herbaty. Tym samym nadaje się im głównie funkcję praktyczną. W rzeczywistości, wybór stolika do salonu podyktowany jest raczej chęcią wzbogacenia aranżacji i wyposażenia go w piękny element dekoracyjny.

Umeblowanie salonu

Salon - nazywany coraz częściej pokojem dziennym - to centrum każdego domu. Tutaj toczy się życie codzienne i odbywają spotkania towarzyskie. To w salonie odpoczywamy po ciężkim dniu relaksując się przy lampce wina i spędzamy bezcenne chwile w gronie najbliższych. Na aranżację pokoju dziennego zwykle składają się meble wypoczynkowe, komody czy inny rodzaj meblowej zabudowy. W przypadku połączenia salonu z kuchnią - w jego skład wchodzi także duży stół jadalny z krzesłami. Nie zapominajmy jednak o absolutnie niezbędnym wyposażeniu pokoju dziennego - małym stoliku kawowym. Choć najczęściej nie przywiązujemy do niego większej uwagi, jest to przedmiot, który okazuje się niezwykle praktycznym elementem w aranżacji przestrzeni dziennej.

Stolik kawowy: praktyka czy estetyka we wnętrzu?

Stolik kawowy będzie idealnym dopełnieniem aranżacji pokoju dziennego. Szeroka gama asortymentu dostępnego na rynku gwarantuje, że każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Stolik kawowy warto dopasować do pozostałych mebli w salonie, by tworzył z nimi spójną całość. Nie oznacza to jednak, że elementy te muszą charakteryzować się identyczną linią stylistyczną. W zależności od stylu aranżowanego wnętrza, możemy wybrać stolik klasyczny bądź też mebel o bardziej wyszukanym designie. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym są oryginalne stoliki z palet. Przestrzenie skandynawskie zazwyczaj zdobią pnie drzew, które odgrywają rolę pełnowartościowego stolika do salonu. Do lekkich i subtelnych aranżacji możemy wybrać meble transparentne, które pozostając „niezauważone" będą idealnie pełniły swoja funkcję. Wybierając stolik do salonu możemy postawić na oryginalny design, który wzbogaci wnętrze i nada mu niepowtarzalnego charakteru. Możemy także postawić na klasyczne i proste formy, które dopełnią wyposażenie wnętrza, nie wysuwając się jednak na plan pierwszy.