Stolik kawowy: konieczność czy przyjemność? Okazuje się, że i to i to!

Stolik kawowy to jeden z najbardziej niezbędnych mebli w salonie. Zazwyczaj pojawia się zaraz po sofie. Dobrze dobrany stolik kawowy lub stolik pomocniczy okaże się naszym ulubionym przyjacielem podczas spotkań towarzyskich, czy po prostu wtedy, gdy chcemy napić się kawy i poczytać książkę.

Stolik kawowy idealny do loftu
Stoliki kawowe modułowe
Stoliki kawowe
Stół jadalniany
Okrągły stolik kawowy

Stolik kawowy jest naprawdę, zaraz po sofie,  niezbędnym meblem w każdym salonie. I  w tym nowoczesnym i klasycznym. W dużym i małym. Bratem stolika kawowego jest stolik pomocniczy, zazwyczaj ustawiany obok sofy. Na stoliku kawowym i pomocniczym, jak sama nazwa wskazuje możemy odstawić filiżankę z kawą, ułożyć drobne dekoracje, albumy – jest przecież nawet specjalna kategoria książek „coffee table book”, wazon z kwiatami czy mieć miejsce do odłożenia pilotów do obsługi kina domowego.

Stoliki kawowe: drewno, szkło czy chrom?

Wszystko zależy od tego co będzie pasowało do naszego salonu. Jeśli salon utrzymany jest w stylu minimalistycznym lub nowoczesnej klasyki szukajmy stolików kawowych wykonanych z forniru, lakierowanego na wysoki połysk mdf-u czy szkła. Do salonu w stylu glamour będą pasowały stoliki kawowe z błyszczącego chromu połączonego ze szkłem. W stylu skandynawskim natomiast sprawdzą się proste i lekkie stoliki drewniane. Nawet dla wielbicieli stylu „eko” znajdzie się teraz coś ciekawego – stoliki kawowe wykonane z europalet.

Stoliki kawowe: jeden czy w zestawie? Kwadratowe czy okrągłe?

I znowu: to wszystko zależy od naszych potrzeb i od możliwości aranżacyjnych salonu. Najczęściej spotykanymi kształtami stolików kawowych są  prostokąty i kwadraty. Okrągły kształt sprawdza się wśród mniejszych stolików pomocniczych. W dużym salonie i przy dużej, narożnej sofie musimy tak zorganizować stolik kawowy, by z każdego miejsca sofy mieć możliwość odstawienia filiżanki lub odłożenia gazety. W takim przypadku sprawdzają się też stoliki pomocnicze, ustawiane obok sofy lub tak skonstruowane by dół stolika można było wsunąć pod sofę, wtedy blat znajduje się nad siedziskiem lub podłokietnikiem. Bardzo dobrym rozwiązaniem są małe stoliki kawowe modułowe, z których możemy zestawiać większą całość. Idealnym kształtem do tego typu zabawy jest kształt plastra miodu. W małych salonach znakomitym rozwiązaniem są natomiast zestawy stolików różnej wielkości, które mogą być wsunięte jeden pod drugi, nie zajmując wtedy miejsca, a w razie potrzeby rozstawione tak by każdy miał do nich dostęp.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe Wewood Design Center, Materiały prasowe BBHome, Materiały prasowe Atak Design, Materiały prasowe Hexa, Take me home

POLECANE ARTYKUŁY